• W poniedziałek, 22 V – wspomnienie św. Rity z Cascii. W tym dniu świecimy przyniesione róże na Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do przyniesienia dwóch róż. Zostaną one pobłogosławione. Jedną zostawimy w kościele a drugą zabierzemy do domu.
  • We środę, 24 V – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.
  • W piątek, 26 V – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym  dniu obchodzimy także Dzień Matki
  • W przyszłą niedzielę, 28 V – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu będziemy używali ornatu ofiarowanego przez rodziców kandydatów do bierzmowania, za który serdecznie dziękujemy.

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczystość I Rocznicy Komunii Świętej uczniów z klasy IV. Życzymy im miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszej Eucharystii i wytrwałości w wierze.

Nabożeństwa majowe przed każdą Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30. Dziękujemy także tym, którzy modlą się codziennie przy kapliczkach na Pławach i w Brzezince.

W piątek 26 maja po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych i ich rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie w poniedziałek 29 maja.  Rozpoczęcie o godzinie 14:30 Drogą Światła, okazją do spowiedzi, o godzinie 15:00 Msza Święta. (przewodniczy Biskup Roman Pindel) z indywidualnym błogosławieństwem. Zakończymy małym poczęstunkiem i koncertem.

Zbliża się czas naszej parafialnej pielgrzymki do Częstochowy, Lichenia i Kalisza. Wyjazd z parkingu obok kościoła w środę 24 maja o godz. 8.00. Więcej informacji w gazetce.

Parafia św. Maksymiliana organizuje wyjazd na Lednicę w dniach 2-4 czerwca. Szczegóły zapisów na plakatach i na stronie parafii.

W sobotę 27 maja o godz. 10.00 w Katedrze w Bielsku Białej ks. bp Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich naszym diakonom. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwę w ich intencji.

W sobotę 27 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego nasza młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie uczestniczyła w Czuwaniu, które odbędzie się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zbiórka przy kościele o godz. 17.15. Przejazd autokarem. Powrót ok godz. 21.00.

W dzisiejszą niedzielę 21 V trwa zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można tradycyjnie składać w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Celem zbiórki jest zakupienie opału. Nie chcemy z tym czekać do jesieni. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim osobom, które w minionym tygodniu poświęciły swój czas na prace wokół naszego kościoła.