• W poniedziałek, 30 V – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji.
  • We wtorek, 31 V – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszamy.
  • W środę, 1 VI –  wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Dziecka. O godz. 18.00 Uroczystość bierzmowania w naszej parafii. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp Jan Zając.
  • W czwartek, 2 VI – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w ciszy od 17.00 do 18.00.
  • W piątek, 3 VI – wspomnienie śśw. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Pierwszy piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz pojedzie od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.30.
  • W sobotę, 4 VI – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza święta wotywna  o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • W niedzielę, 5 VI – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłą niedzielę uczestniczyły w nabożeństwie za wstawiennictwem św. Rity patronki od spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy we wtorek wzięli udział w Czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Fotorelacja na stronie parafii.
  3. Nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy świętej wieczornej. Będziemy odmawiali wspólnie litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Obowiązkowe spotkania i próby przed Uroczystością Bierzmowania w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową 18 VI do Częstochowy. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy i wpłata w zakrystii u pana kościelnego.
  6. Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu zaprasza na Wigilie Zesłania Ducha Świętego w sobotę 4 czerwca na godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku.
  7. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za pomoc w utrzymaniu naszych gości z Ukrainy. W tym momencie mieszka na plebani 14 osób z Ukrainy. Otrzymaliśmy kolejne transze dofinansowania na utrzymanie uchodźców ze strony państwa.
  8. Urząd Gminy Oświęcim przypomina o obowiązku ( do końca czerwca) złożenia deklaracji dotyczącej ogrzewania. Zgłosić należy każdy budynek, niezależnie od rodzaju ogrzewania i przeznaczenia budynku. Deklarację można złożyć przez Internet lub w Urzędzie Gminy.