Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek 16 sierpnia – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego
  • wtorek 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  • czwartek 19 sierpnia – dzień św. Józefa
  • piątek 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata
  • sobota 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  1. Przez cały okres wakacyjny zachowujemy w naszej parafii porządek letni. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. W tygodniu Msze Święte: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00. Kancelaria w okresie letnim jest czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.
  2. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 mieszkańcy Brzezinki będą dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Panie z Koła Gospodyń w Brzezince po Mszy świętej będą częstowały przed kościołem ciastem, domowymi kiszonymi ogórkami i smalcem. Wszystkich parafian zaprasza na tę uroczystość Sołtys Brzezinki wraz z Radą Sołecką. Ze względów pandemicznych nie odbędzie się tradycyjny festyn.
  3. W roku świętego Józefa, każdego 19 dnia miesiąca modlimy się przez Jego wstawiennictwo. W tym miesiącu przypada ten dzień w najbliższy czwartek, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu w sobotę 21 VIII o godz. 12.00 na szczycie Wielkiej Raczy zostanie odprawiona ostania już w tym roku Msza Święta w ramach projektu: Ewangelizacja w Beskidach. W tym roku jest ona połączona z rozważaniami wokół postaci św. Józefa bohatera drugiego planu.
  5. Serdecznie przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk oraz o konieczności zakładania maseczki gdy wchodzimy do kościoła.