Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 20- V – święto NMP Matki Kościoła.
  • Wtorek 21 V – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  • Środa 22 V – wspomnienie św. Rity z Cascii. W tym dniu świecimy przyniesione róże na Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do przyniesienia dwóch róż. Zostaną one pobłogosławione. Jedną zostawimy w kościele, a drugą zabierzemy do domu.
  • Czwartek 23 V – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Piątek 24 V – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • Sobota 25 V – w kościele katedralnym św. Mikołaja ks. bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Módlmy się za 6 kandydatów do święceń i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji i z naszej parafii. 

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy także Rocznicę Komunii Świętej uczniów klas IV.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii. 

Dziękuję ks. Arturowi za zorganizowanie w tym tygodniu dwóch wyjazdów dla dzieci i młodzieży do Krakowa oraz do Sandomierza.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia imieninowe, a szczególnie za udział i modlitwę w czasie Mszy świętej z okazji imienin. Szczególne podziękowania dla KGW Brzezinka za przygotowanie przyjęcia dla gości, którzy przychodzili na plebanię, aby złożyć życzenia. Dziękuję za kwiaty i prezenty a szczególnie kawę:)

W środę 22 V po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

W czwartek 23 V po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W piątek 24 V po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie. 

W niedziele 26 V po Mszy świętej o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami

Salezjanie serdecznie zapraszają na uroczystość odpustową ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz jubileusz 125 lat szkolnictwa salezjańskiego w Oświęcimiu i w Polsce dzisiaj w niedzielę 19 maja o godz. 13.00. Zapraszamy szczególnie Byłych Wychowanków Salezjańskich, uczniów i nauczycieli. Szczegóły na plakatach.

Salezjanie zapraszają na cykl czuwań maryjnych ku czci Maryi Wspomożycielki od maja do października. Czuwania będą poświęcone Salezjanom męczennikom II Wojny Światowej a oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Fausystem. Najbliższe czuwanie odbędzie się w piątek 24 maja, o godzinie 17:30. Szczegóły na plakatach.

Dzisiaj odbywa się zbiórka na Księgę Fundacji z przeznaczeniem na zakup opału dla naszego kościoła. Planujemy zakupienie 30 ton węgla. Za wszystkie składane ofiary także drogą elektroniczną bardzo serdecznie dziękujemy. Chociaż do ogrzewania kościoła używamy obecnie pieca klasy V, który spełnia wszystkie wymagania, aby można było w nim palić, to jednak intensywnie zastanawiamy się nad zmianą sposobu ogrzewania w przyszłości. Plebania jest ogrzewana gazem, ale przy wzroście cen też będzie z tym problem. Liczymy może naiwnie, że będzie jakaś pomoc państwa w tym procesie dla wszystkich, którym zależy na czystym powietrzu.