• W poniedziałek, 29 V – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to misyjny Dzień Chorych.
  • We wtorek, 30 V – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.
  • W środę, 31 V – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. Po Mszy wieczornej i Nowennie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W czwartek, 01 VI – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą codziennie w naszym kościele od 17.30 Adoracja w ciszy w tym dniu od 17.00 do 17.30.
  • W piątek, 02 VI – pierwszy piątek miesiąca. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00 do Mszy wieczornej.
  • W sobotę, 03 VI – pierwsza sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada także wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • W przyszłą niedzielę, 04 VI – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy Św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

Naszej szczególnej modlitwie polecamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Wczoraj, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego nasza młodzież trwała na modlitwie w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Dzisiaj także, ks. Artur obchodzi 7 rocznicę święceń kapłańskich. Składamy mu serdeczne życzenia z darem modlitwy w jego intencji.

W piątek, 2 VI po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne wszystkich kandydatów do bierzmowania.

Szkoła Podstawowa w Brzezince, Szkoła Podstawowa w Harmężach oraz Dom Dziecka w Oświęcimiu dziękują za przekazane środki pieniężne i słodycze od dzieci komunijnych.

Ks. Biskup Roman serdecznie zaprasza w niedzielę, 4 czerwca do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie na godzinę 10:30, abyśmy wspólnie rozpoczęli pielgrzymkę na wzgórze Kaplicówka. Zapraszam księży dziekanów z delegacjami i kapłanów wraz z wiernymi z wszystkich parafii naszej diecezji. Szczególnie zapraszam wszystkich Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami, poczty sztandarowe, asysty, zespoły w strojach miejskich i ludowych oraz całe rodziny. Niech wstawiennictwo św. Jana Sarkandra umacnia naszą wiarę w Kościół Chrystusowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji z przeznaczeniem na zakupienie opału. Zostało złożone 13.100zł. To pozwala nam za zakupienie sporej części opału. Jednocześnie od poniedziałku rozpoczynamy remont wejścia głównego na plebanię, a także remont korytarza na poddaszu plebani.