Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 06 VI – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • We wtorek, 07 VI – wspomnienie bł. Michała Tomaszka.
  • W środę, 08 VI – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • W czwartek, 09 VI – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • W sobotę, 11 VI – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  • W niedzielę, 12 VI – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszej młodzieży, która w środę przyjęła sakrament bierzmowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu tej Uroczystości.. Dziękujemy ks. Arturowi, który przez liczne spotkania i katechezy przygotowywał młodzież naszej parafii do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Dziękujemy także za pomoc w udekorowaniu kościoła. Dziękujemy pani Urszuli, Jadwidze i Katarzynie za przepiękną dekorację ołtarza. To wiele godzin waszej wytrwałej pracy. Ponad 500 pięknie ułożonych kwiatów sprawia, że kościół pełen jest blasku i piękna, które wskazuje, że jesteśmy świadkami Zesłania Ducha Świętego. Dziękuję rodzicom bierzmowanej młodzieży, którzy wraz z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych ofiarowali jako dar ołtarza nową monstrancję. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej za wzorową asystę. To była piękna, mistyczna, choć bardzo długa liturgia sakramentu bierzmowania.

Nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy świętej wieczornej.

Do Uroczystości Bożego Ciała (16 VI) pozostało już niewiele czasu. Dziękujemy wszystkim, którzy zgodzili się na przygotowanie Ołtarza Polowego przy Strażnicy oraz ołtarzy wzdłuż procesji Bożego Ciała. Więcej informacji w gazetce.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się 18 czerwca w sobotę. Wyjazd autokarem o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Msza Święta o godz. 12.00. Wiele czasu na wspólną i osobistą modlitwę. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy i wpłata w zakrystii u pana kościelnego.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane w czasie składek niedzielnych a także na Księgę Fundacji. Dzięki wam parafia na bieżąco reguluje wszystkie swoje zobowiązania i systematycznie spłacamy nasze długi. W tym momencie mieszka u nas 14 osób z Ukrainy. W sprawie węgla mamy pewien postęp. Mamy nadzieję, że w poniedziałek będziemy mieli dostarczone 6 ton węgla po dobrej cenie z kopalni. Po oktawie Bożego Ciała mamy w planie czyszczenie kostki wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę 12 czerwca ostatnia przed wakacjami zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można składać tradycyjnie do urny lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526