• W poniedziałek, 08 V – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Wśród nich jest kleryk Adam, który dał świadectwo o swoim powołaniu w naszej parafii. Módlmy się za wszystkich kandydatów do święceń i o nowe powołania.
  • W sobotę, 13 V – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • W przyszłą niedzielę, 14 V – Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii na Mszy Świętej o godz. 12.00.

Z całego serca i bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Odpustowej 3 V w naszej parafii. Dziękuję, że tak wiele osób z potrzeby serca angażuje się przy parafii. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi. W gazetce więcej informacji.

W poniedziałek 8 V po Mszy wieczornej, ok 18.30, serdecznie zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę maja, czyli 14 V o godz. 12.00. Przed tą ważną Uroczystością będą obowiązkowe próby liturgiczne: 8 V poniedziałek – godz. 18.30; 9 V wtorek – godz. 18.30; 12 V piątek – godz. 18.45.  Pierwsza spowiedź święta 13 V sobota – godz. 9.00. Serdecznie prosimy, aby na Mszę Świętą o godz. 12.00 wyjątkowo w tym dniu przyszły osoby związane z Uroczystością I Komunii Świętej. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicom za dar ołtarza jakim są nowe dzwonki w kościele.

Został ustawiony nowy ołtarz w naszym kościele, obejmujący ołtarz główny, ambonę oraz ołtarz pod tabernakulum. Został on wykonany z włoskiego marmuru Carrara i spełnia warunki potrzebne do tego, aby w przyszłości doprowadzić do konsekracji kościoła. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego ołtarza. A więc w pierwszej kolejności dziękuję wszystkim parafianom. To wasza modlitwa, ale także niezwykła ofiarność pozwoliły, aby rozpocząć i zrealizować ten ważny cel. To jest nasze wspólne dzieło, które na długie lata będzie czytelnym świadectwem naszej wiary. Więcej informacji w gazetce i piękna fotorelacja na stronie internetowej naszej parafii.

Z racji Uroczystości I Komunii Świętej Księga Fundacji zostaje przeniesiona na 21 maja