Z kalendarza liturgicznego:

 • W poniedziałek 3 V – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Msze Święte o 8.00; 10.00; Suma Odpustowa o 12.00; 16.30. Na sumie modlimy się w intencji naszych Strażaków. Homilie wygłosi ks. Mariusz Kiszczak proboszcz parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu.
 • We wtorek 4 V – wspomnienie świętego Floriana.
 • W czwartek 6 V – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. To także I czwartek miesiąca. Od 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W piętek 7 V przypada I piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przez cały tydzień 30 min. przed Mszą Świętą w nowej sali.
 • W sobotę 8 V – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu ks. Bp Roman udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Modlimy się za kandydatów do święceń.
 1. W przyszłą niedzielę 9 V – w naszej parafii będziemy obchodzili Uroczystość I Komunii Świętej. Ze względów epidemicznych I Komunia będzie na Mszy Świętej o godz. 11.00 dla klasy IIIB oraz o godz. 12.30 dla klasy IIIA. Bardzo prosimy, aby w uroczystości brali udział Tylko rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Pozostałych parafian prosimy o udział we Mszy Świętej o innej godzinie. Spowiedź święta dla dzieci i rodziny będzie 8 V w sobotę. Na godz. 9.00 zapraszamy klasę IIIA wraz z rodzicami i rodzeństwem a na godz. 10.00 klasę IIIB.
 2. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 a w niedziele o 16.00. Serdecznie zapraszamy także na majówki przy różnych kapliczkach w naszej parafii.
 3. Majówka dodatkowa w środę 5 V godz. 19.00. Kapliczka św. Jana Chrzciciela przy ulicy Brzozowej i Sportowej.
 4. Serdecznie zapraszamy na Sumę Odpustową 3 V o godz. 12.00 Strażaków w mundurach galowych, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Brzezinki i Pław w strojach regionalnych oraz naszych Górników z pocztem sztandarowym.
 5. Na prośbę Ojca Świętego Kościół podejmuje w maju szczególną modlitwę o ustanie pandemii w łączności z największymi sanktuariami świata. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
 6. Księga Fundacji z przeznaczeniem na zakup węgla została przesunięta na 16 V.