Z kalendarza liturgicznego:

  • czwartek, 7 IV –  pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w ciszy od godz. 17.00
  • piątek, 8 IV – Droga Krzyżowa o godz. 17.30 w naszym kościele. Po Mszy Świętej spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania. W tym dniu zapraszamy także na Uroczystą Drogę Krzyżową w intencji Pokoju ulicami miasta. O godz. 18.30 wyruszymy z kościoła św. Józefa i pójdziemy do kościoła św. Maksymiliana. Serdecznie prosimy, aby nasi Strażacy czuwali nad krzyżem na całej Drodze Krzyżowej i nieśli krzyż od stacji VI do VII.  Nasze panie z Róż Różańcowych prosimy, aby niosły krzyż od stacji VII do VIII. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.
  • niedziela, 10 IV – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. O godz. 12.00 zgromadźmy się z palmami w lasku obok parkingu, skąd uroczyście w procesji przejdziemy do kościoła. Po Mszy Świętej zapraszamy do konkursu w dwóch kategoriach: na najwyższą i najpiękniejszą palmę. 

Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.15. Złożone ofiary podczas nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

Wielkopostna Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie odbędzie się także w sobotę 9 kwietnia 2022 r. na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Więcej informacji w gazetce.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie Kręgu Biblijnego.

Nasza schola przygotowała ozdoby świąteczne na stół wielkanocny. Zachęcamy do wspierania naszej grupy muzycznej.

Zespół Charytatywny dzisiaj i w przyszłą niedzielę rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Dochód będzie przeznaczony na potrzebujących z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają naszą parafię w przyjmowaniu uchodźców wojennych. Nasza plebania stała się tymczasowym domem dla 17 osób z Ukrainy. To kobiety i dzieci.  

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Chcemy zakupić węgiel na kolejny rok. Ofiary można będzie składać tradycyjnie do urny lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Za wszystkie składane ofiary z całego serca serdecznie dziękujemy