Z kalendarza liturgicznego:

– tradycyjnie został zasłonięty krzyż. Uroczyście zostanie odsłonięty w czasie Liturgii Wielkiego Piątku.

– w czwartek 25 III Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze Święte o 7.00 oraz o 18.00. z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji oraz błogosławieństwem niemowląt i matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– w przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczyste poświęcenie palm. Zachęcamy też do udziału w konkursie na najpiękniejszą oraz na najwyższą palmę.

Przypominamy, że Msza Święta wieczorem w sobotę o 18.00 jest sprawowana według formularza niedzielnego. Na czas wzmożonej epidemii została wprowadzona Msza Święta dodatkowa w każdą niedzielę o 11.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na Księgę Fundacji. Aż 141 osób i rodzin naszej parafii złożyło łącznie z przelewami 10.150zł. Bardzo dziękujemy za tę ofiarność. Dzięki niej nasze zadłużenie znacząco spadnie. Tak jak informowaliśmy jest ono rozłożone na raty. Niestety z racji oczekiwania na zamówione nowe 4 drzwi remont nowej sali, ubikacji i korytarza przedłuża się. Mamy nadzieję, że na święta remont będzie już zakończony. Serdecznie dziękuję pani Katarzynie, Sławomirowi oraz pani Justynie i Agnieszce a także pani Jadwidze i ks. Arturowi za wysprzątanie nowej sali, spakowanie książek, umycie okien i przygotowanie nowej dekoracji w kościele. Konfesjonał został przeniesiony no nowej sali.

Jednocześnie rozpoczął się remont nad zakrystią. Pan Adam Sowa i pan Jerzy Pająk wymalowali salkę i podłogę. Będzie to nowe uporządkowane miejsce na elementy dekoracyjne w kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Kazimierzowi Lubińskiemu za bezpłatne wymontowanie dużego starego grzejnika i wstawienie nowego oraz za usunięcie awarii w kotłowni.

W przedsionku kościoła został wyeksponowany w gablocie sztandar górników oraz zostało wymienione oświetlenie na LED (50% mniej zużycia prądu). Dziękujemy za pracę panu Adamowi i Jerzemu.

Pan Krzysztof Ryś przygotowuje do remontu pokój gościnny,
ale ten remont na razie jest odłożony w czasie.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w kościele. To wyraz naszej miłości i szacunku wobec innych.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp.  Stanisława Baranek. W poniedziałek o 11.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza Święta pogrzebowa śp. Dariusza Śreniawskiego. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu