• W poniedziałek, 06 II – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • W piątek, 10 II – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • W sobotę, 11 II – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego.

W sobotę z racji Światowego Dnia Chorego zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00. To Msza św. zamówiona przez Róże Różańcowe. Dziękujemy KGW Brzezinka i KGW Pławy za przygotowanie kawy i ciastka dla naszych seniorów po Mszy Świętej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za czas wizyty duszpasterskiej nazywanej kolędą. Dziękujemy za wszystkie chwile modlitwy i rozmowy. Jesteśmy wzruszeni tak wieloma dobrymi ocenami dotyczącymi życia duszpasterskiego oraz gospodarczego w naszej parafii. Dziękujemy także za składane ofiary. Zostaną one przekazane na różne cele: diecezjalne, parafialne i osobiste kapłanów.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Janowi Klekotowi za posługę dzwonienia na dzwonku na Pławach. Rodzina zmarłego jeśli chce sama powiadamia pana Jana. Na dzwonku pan Jan dzwoni o 9.00 i o 15.00. Jest to wyraz szacunku dla zmarłego i jego rodziny a także wezwanie do modlitwy i udziału w uroczystości pogrzebowej. Bardzo serdecznie dziękuję panu Grzegorzowi Liszewskiemu za gotowość podjęcia tej posługi w Brzezince. Serdecznie prosimy rodziny, które pragną kontynuować tę piękną tradycję dzwonienia na dzwonku w Brzezince, aby powiadamiały pana Grzegorza Liszewskiego o śmierci bliskiej osoby. Można to zrobić w domu pana Grzegorza lub w kiosku. Więcej informacji w gazetce.

Dziękuje za kolejny tydzień pracy przy plebanii panu Adamowi i panu Jerzemu.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali przy usunięciu dekoracji świątecznej w kościele.

W minionym tygodniu trwały prace remontowe jednocześnie przy wiacie obok budynku gospodarczego jak również trwał remont toalet na poddaszu plebanii. Prace przy wiacie zostały właściwie ukończone. Została także ułożona kostka brukowa. Tam też zostaną przeniesione z wieży kościoła rowery naszych gości z Ukrainy, którymi dojeżdżają do pracy. Całkowicie spłaciliśmy zadłużenie za nowy piec i pozostaje nam jeszcze zadłużenie w kwocie 10.000 za nowe drzwi w kościele. Nie znamy jeszcze kosztów obecnie prowadzonych remontów. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary można składać tradycyjnie w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Bardzo serdecznie dziękujemy za waszą ofiarność. Celem jest spłata zadłużenia i pokrycie kosztów obecnie prowadzonych remontów.