Z kalendarza liturgicznego:

  • W Poniedziałek, Wtorek i Środę przypadają dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe).
  • Poniedziałek 06 V – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. 
  • Środa 08 V – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Módlmy się za kandydatów do święceń.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

Z całego serca i bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Całość podziękowań w gazetce. Na stronie parafialnej możemy zobaczyć fotorelację z Sumy Odpustowej i kilka myśli z wygłoszonej homilii.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę maja, czyli 12 V o godz. 12.00. Przed Uroczystością odbędą się obowiązkowe próby liturgiczne: 7 maja o godz. 18.30 i 10 maja godz. 18.45. Pierwsza spowiedź święta 11 maja w sobotę o godz. 9.00. Całą nasza wspólnotę parafialna prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich rodziny.

W sobotę 18 maja 2024r o godz. 19.30 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu rozpocznie się dekanalne czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Szczegółowy program podany jest na plakatach.

Salezjanie serdecznie zapraszają na uroczystość odpustową ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz jubileusz 125 lat szkolnictwa salezjańskiego w Oświęcimiu i w Polsce w niedzielę 19 maja o godz.13.00. Zapraszamy szczególnie Byłych Wychowanków Salezjańskich, uczniów i nauczycieli. Szczegóły na plakatach.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie. Zapisy w zakrystii.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Jadwidze Krzemień za napisanie dla naszej parafii pięknej ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Ta ikona została umieszczona na honorowym miejscu w jadalni na plebanii i poświęcona zaraz po Uroczystościach Odpustowych. Na  stronie parafii można zobaczyć tę ikonę.

Ze względu na Uroczystość I Komunii Świętej składka na Księgę Fundacji zostaje przeniesiona na 19 V. Jej celem będzie zbiórka na zakup opału na zimę. Planujemy zakupienie 30 ton węgla. Chcemy wykorzystać moment spadku cen węgla