• W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.
  • We wtorek, 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • W czwartek, 18 V – wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika.
  • W piątek, 19 V – III piątek miesiąca. W sposób szczególny prosimy o Boże Miłosierdzie. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W przyszłą niedzielę, 21 V – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy obchodzili Uroczystość I Rocznicy Komunii Świętej uczniów z klasy IV.

Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej uczniów z klas III. Ks. Artur przygotował do przyjęcia tego sakramentu 27 dzieci. Z całego serca dziękujemy za jego trud przygotowań i organizację tej Uroczystości razem z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Od poniedziałku rozpoczyna się Biały Tydzień w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami do udziału w tym dziękczynieniu. W gazetce plan Białego Tygodnia.

Nabożeństwa majowe przed każdą Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30. W czwartek 18 V po Mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce obok dzwonnicy w Brzezince. Nabożeństwo poprowadzi Akcja Katolicka. Chcemy w ten sposób uczcić kolejną rocznicę urodzin naszego wspaniałego rodaka św. Jana Pawła II.

W najbliższą niedzielę 21 V będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej uczniów klasy IV. Z tej racji serdecznie zapraszamy uczniów tej klasy w poniedziałek 15 V na godz. 18.30. Będzie wtedy próba liturgiczna przed tą uroczystością. Natomiast w piątek 19 V serdecznie zachęcamy uczniów z klasy IV wraz z rodzicami i rodziną do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.00.

W piątek 19 V zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIIIa i VIIIb i wszystkich chętnych na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.

Pozostało jeszcze trochę czasu do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku będzie w czwartek 8 VI. Jednak już teraz prosimy o przygotowanie ołtarzy. W gazetce więcej informacji.

Parafia św. Maksymiliana w Oświęcimiu organizuje wyjazd dla młodzieży na Lednicę w dniach od 2 do 4 czerwca 2023 roku. Więcej informacji w gazetce.

Całkowity koszt wykonania ołtarza głównego, ambony i ołtarza pod tabernakulum wyniósł 55.000zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom i sponsorom. Dzięki waszej ofiarności, także w czasie składki niedzielnej Parafia nie ma obecnie żadnego zadłużenia pomimo prowadzonych jednocześnie remontów. W późniejszym planie mamy również zamiar wykonania nowej chrzcielnicy. Zbiórka na Księgę Fundacji 21 V będzie przeznaczona na zakupienie opału.