Z kalendarza liturgicznego:

 • We wtorek, 24 V – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu o godz. 18.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa po placu św. Jacka i błogosławieństwo. Parafianie z Brzezinki są zaproszeni na poczęstunek.
 • W środę, 25 V –  wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża.
 • W czwartek, 26 V – wspomnienie św. Filipa Nereusza. W tym dniu przypada także Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 • W piątek, 27 V – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa.
 • W sobotę, 28 V – 41 rocznica śmierci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu o godz. 10.00 w kościele katedralnym ks. bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Módlmy się w ich intencji, aby byli księżmi z powołania.
 • W niedzielę, 29 V- Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Nabożeństwa majowe przed każdą Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30..
 2. W poniedziałek 23 V, wtorek 24 V, środę 25 V przypadają Dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe).
 3. W piątek 27 V po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. W sobotę 28 V na godz. 10.00 zapraszamy serdecznie kandydatów do Służby Liturgicznej, czyli Ministrantów.
 5. Do Uroczystości Bożego Ciała (16 VI) pozostało jeszcze 3 tygodnie, ale już teraz chcemy serdecznie prosić o przygotowanie ołtarzy. Więcej informacji w gazetce.
 6. Zapraszamy 18 VI na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Więcej informacji w gazetce.
 7. Dziękuję pani Jadwidze za prowadzenie na bieżąco naszych Ksiąg parafialnych.
 8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Zostało złożone 12.300 zł. Staramy się o zakup węgla. W piątek wróciła na Ukrainę pani Ala razem ze swoim dzieckiem. Jako nauczycielka musiała wrócić, aby nie stracić swojej pracy. Prosiła, aby bardzo podziękować całej parafii za otrzymaną pomoc i wsparcie w tym ciężkim momencie ich życia. W tym momencie pozostaje w naszej parafii 14 osób. Mają zapewnione pełne utrzymanie. Wszystkie osoby dorosłe podjęły pracę w różnym zakresie. Wciąż czekamy na dofinansowanie ze strony państwa.