Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą nazwę Dni Krzyżowych. Modlimy się o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy.
  • W czwartek 13 V – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
  • W piątek 14 V – święto św. Macieja Apostoła.  Rozpoczynamy w tym dniu czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  •  W przyszłą niedzielę 16 V – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 a w niedziele o 16.00. Serdecznie zapraszamy także na majówki przy różnych kapliczkach w naszej parafii. W środę 12.V o godz. 19.00 przy figurze św. Jana Nepomucena w Pławach przy ulicy Wojewódzkiej oraz w czwartek 13.V o godz. 19.00 przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanie Poczętej przy ulicy Skotnickiej 37.

Serdecznie dziękuję ks. Arturowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystości I Komunii. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za ufundowanie jako daru ołtarza pięknego Ewangeliarza. Dziękuję również za pracę związane ze sprzątaniem i za piękną dekorację kościoła oraz za posadzenie kwiatów przy dwóch wejściach do kościoła.

Zachęcamy dzieci I komunijne wraz z rodzicami do udziału w Białym Tygodniu. Plan w gazetce parafialnej.

Zakupiliśmy 24 tony węgla w dobrej cenie. Dziękuję panu Stanisławowi, Andrzejowi, Franciszkowi i Krzysztofowi za wrzucenie węgla do piwnicy. W ten sposób jesteśmy przygotowani do zimy.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Księgę Fundacji. Jej celem będzie pokrycie kosztów zakupu i transportu węgla (12.000zł) oraz na kolejną ratę spłaty zadłużenia za remont w kościele. Z całego serca dziękujemy za życzliwość i ofiarność. Ofiary możemy składać tradycyjnie do urny lub przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526