Z kalendarza liturgicznego:

  • Od dziś rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres Wielkiego Postu. W naszej parafii tak jak było zapowiadane adoracja będzie dzisiaj w niedzielę od 15.30 do Mszy wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek od 17.00 do 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej formie modlitwy.
  • W tym tygodniu 17.II przypada Środa Popielcowa. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o 7.00, 8.00, 16.30, 18.00, 19.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. W piątki o 17.30 będzie Droga Krzyżowa. W niedziele o 15.45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • W I piątek Wielkiego Postu (19 lutego) przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W naszej parafii zostanie odprawione w tej intencji Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

1. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. W przedsionku kościoła będzie umieszczona Księga Trzeźwości. Prosimy o wpisywanie się osób chętnych do podjęcia tego wyrzeczenia na czas Wielkiego Postu lub dłużej.

2. Na stronie naszej parafii oraz na stronie diecezji bielsko – żywieckiej zostały umieszczone propozycje rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z przygotowanych materiałów. Jednocześnie informujemy, że rekolekcje dla dorosłych w naszej parafii odbędą się od 7 do 10 III i poprowadzi je ks. Damian Wąsek wykładowca z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.

3. W przyszła niedzielę zapraszamy szczególnie na Mszę Świętą o 12.00 na której w oprawę muzyczna włączy się Wspólnota Samuel z Hałcnowa. Bezpośrednio po jej zakończeniu będzie adoracja z uwielbieniem Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę. Zachęcamy do wspólnej modlitwy śpiewem.

4. Serdecznie dziękuję panu gospodarzowi Stanisławowi za wiele godzin poświęcanych na odśnieżanie i skuwanie zmarzniętego śniegu. Dziękuję także za odśnieżanie parkingu panu Witoldowi Sztafińskiemu.

5. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na Księgę Fundacji. Ofiary możemy składać do urny oraz przelewem na konto Księgi Fundacji:     24 1240 1170 1111 0010 0215 6526.  Kontynuujemy remont klatki schodowej od poddasza do piwnicy. Dziękujemy panu Adamowi Gachowi za pracę oraz wszystkim tym, którzy pomagają w remoncie i pracach wykończeniowych. Jednocześnie została wymalowana i odnowiona salka scholii na wieży. Serdecznie dziękujemy osobom, które bezpłatnie podjęły się tego remontu. Równolegle rozpoczynamy remont korytarza i toalet w kościele. Dostrzegając potrzebę remontu oraz konieczność dostosowania wymogów technicznych ubikacji dla osób niepełnosprawnych rozpoczynamy przebudowę. W tym czasie zachęcamy do korzystania z toalet obok zakrystii.

6. Wszystkim zakochanym składamy serdeczne życzenia z racji wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych. Życzymy pięknej i prawdziwej miłości wszystkim a szczególnie ludziom młodym w naszej parafii. Miłości, której źródło jest zawsze w Bogu, który jest Miłością.