• W środę 19 V – modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo św. Józefa
  • W piątek 21 V – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  •  W sobotę 22 V – wspomnienie św. Rity, zakonnicy.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17.30 a w niedziele o 16.00. Serdecznie zapraszamy także na majówki przy różnych kapliczkach w naszej parafii.

Spotkanie osób pragnących wspólnie czytać Pismo Święte w środę po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.30 w kościele.

Ks. Artur zaprasza wszystkich chętnych chłopców, a szczególnie z klas III i starszych do wstąpienia do grupy ministrantów. Spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w kościele. (Potrwa ok. 30 min + niespodzianka) Na godzinę 10.30 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę.

Rozpoczynamy kurs lektorski dla ministrantów z klasy VIII oraz dla chętnej młodzieży, która pragnie służyć w parafii jako Lektorzy Słowa Bożego. Spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali Akcji Katolickiej.

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie scholii parafialnej w sali na górze. Trwają przygotowania do koncertu ( 30 V).

Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakatach w gablotce, w naszej gazetce  oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Dzisiaj zbierane są ofiary na Księgę Fundacji. Jej celem będzie pokrycie kosztów zakupu i transportu węgla (12.000zł) oraz na kolejną ratę spłaty zadłużenia za remont w kościele. W minionym tygodniu byliśmy też zmuszeni szybko wymienić rynny spustowe oraz kielichy wokół kościoła i plebani. Zostało wymienionych 14 rynien spustowych wraz z kielichami. Niewiele czasu pozostało na wymianę wszystkich rynien, które są w kiepskim stanie. Z całego serca dziękujemy za życzliwość i ofiarność. Ofiary możemy składać tradycyjnie do urny lub przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Andrzej Zając oraz + Marian Nagi. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.

Parafia WNMP w Oświęcimiu zaprasza 22 maja w sobotę na Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Plan w naszej gazetce i na plakacie