W sobotni, piękny, słoneczny poranek uczniowie klasy 5b wraz z Rodzicami wyruszyli pod przewodnictwem ks. Artura na pielgrzymi szlak, dziękując za dar Pierwszej Komunii świętej. Oprócz prowiantu zabraliśmy przede wszystkim intencje pielgrzymkowe. Tyle spraw jest przecież do omodlenia… Przedstawialiśmy je na Eucharystii za przyczyną Matki Najświętszej Częstochowskiej w Jej sanktuarium na Bachledówce, którym opiekują się oo. Paulini. Powstało ono w miejscu ich pustelni. W miejscu tym, kiedyś często wypoczywał Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński, a nieraz gościł i Kard. Karol Wojtyła. Przyjęto nas bardzo serdecznie i czuliśmy się u nich jak u siebie. Przekonaliśmy się, że warto odwiedzić to niesamowite miejsce, zachwycić się przepięknym drewnianym wystrojem kościoła i kaplicy, oraz zapoznać z interesującą historią powstania klasztoru, związaną z wydarzeniami II wojny światowej. Trzeba podkreślić, że sam kościół na Bachledówce zadziwia śmiałą architekturą, która została harmonijnie wkomponowana w górski krajobraz. Rozpoczęcie jego budowy nastąpiło w roku 1985, a poświęcenia dokonał ks. kardynał Franciszek Macharski w sierpniu 1991 roku.
Oczywiście nie mogło zabraknąć oscypków i innych specjałów góralskich gdzie po wszystkim wyruszyliśmy do Zakopanego, tam przyszedł czas na wizytę na słynnych Krupówkach pełnych gwaru i mnóstwa ludzi…
Po czasie wolnym przyszedł czas na powrót do domu. Odjeżdżając z Zakopanego powtarzaliśmy słowa papieża: „Żal odjeżdżać…”, ponieważ przez ten wspaniały dzień doświadczyliśmy przepięknych duchowych przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci…