Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek 11.VI – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  • Czwartek 13. VI  – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Piątek 14. VI – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męczennika.

Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

Nie będzie Mszy św. wieczornej we wtorek 11. VI.

Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 12 VI po Mszy wieczornej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i organizowali Oktawę Bożego Ciała oraz Uroczystość Bierzmowania. Więcej w gazetce.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 15 VI. Wyjazd o godz. 7.00. Zbiórka przy Remizie. Koszt 50 zł. Powrót ok. 17.00. Nie ma już wolnych miejsc.

W poniedziałek wyrusza wraz z ks. Arturem parafialna pielgrzymka do Medjugorie. Serdecznie prosimy pielgrzymów o modlitwę za całą nasza parafię, a my również obiecujemy pamiętać o Was w modlitwie.

W piątek 14 VI przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. Msza św. w Harmężach w tej intencji o godz. 11.30.

W niedzielę 16 czerwca ulicami naszego miasta Oświęcim przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek Msza św. o godz. 13.15 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz ulicami miasta. Więcej w gazetce.

Dzisiaj odbywa się ostatnia przed wakacjami zbiórka na Księgę Fundacji z przeznaczeniem na zakup opału. Ofiary można składać w przedsionku kościoła lub na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowanie dla Akcji Katolickiej, która przez cały rok dba o organizacje tej zbiórki. W tym tygodniu zakupiliśmy 11,5 tony węgla. Za zorganizowanie transportu oraz za wrzucenie węgla do piwnicy z całego serca dziękuję panu Krzysztofowi Harmacie, Janowi Klekot, Adamowi Sowie, Mariuszowi  Syrkowi i Stanisławowi Śreniawskiemu. Jeśli Pan Bóg pozwoli i będzie dobra pogoda planujemy kolejny transport węgla w najbliższy czwartek.

Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć na pielgrzymi szlak z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic lub Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie stanąć przed Obliczem Jasnogórskiej Matki. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: To my tworzymy Kościół! W czasie drogi będziemy zgłębiać tajemnicę Kościoła i polecać Jego przyszłość Matce Bożej. Wszystkich uczestników pieszej pielgrzymki powitam 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Wałach Jasnogórskich, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 na Wałach Jasnogórskich. Zapraszam wiernych ze swoimi duszpasterzami do uczestnictwa we Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki w miejscu wyjścia i na zakończenie na Jasnej Górze. Wszystkim organizatorom i pielgrzymom z serca błogosławię.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki