Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 7 VI  – wspomnienie bł. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika.
  • We wtorek 8 VI – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • W piątek 11 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę 12 VI – wspomnienie Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszej scholii parafialnej oraz ich przyjaciołom, którzy w ubiegłą niedzielę przygotowali dla nas wspaniały koncert pieśni i piosenek religijnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Mszy Świętej na Pławach w Uroczystość Bożego Ciała oraz tym, którzy angażują się w przygotowanie procesji w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich z Brzezinki i z Pław, Strażakom i Górnikom, Różom Różańcowym, Akcji Katolickiej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym w czasie procesji, całej Służbie Liturgicznej, panu organiście za nagłośnienie oraz panu kościelnemu. Szczególne słowa uznania dla wszystkich, którzy przygotowali ołtarz główny na Pławach oraz 4 ołtarze w czasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy pięknie udekorowali swoje okna oraz trasę wzdłuż procesji. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy, ponieważ mogliśmy dzięki wam być uczestnikami historycznej procesji Bożego Ciała na Pławach. Słowa podziękowania składamy na ręce sołtysa Krzysztofa Harmaty, który bardzo chętnie sam oraz innych zaangażował się w przygotowania. 

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Przez cały czerwiec nabożeństwa po Mszy wieczornej połączone z rozważaniami poszczególnych wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Mszy wieczornej.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00; a kandydatów na lektorów o 11.00.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na Księgę Fundacji. Tradycyjnie można je składać do urny albo przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. W przyszłym tygodniu chcemy rozpocząć prace związane z wymianą okucia ponad 10 kominów oraz malowaniem blach przy oknach dachowych. Ich stan techniczny jest bardzo zły i wymaga natychmiastowej pracy ponieważ są przecieki do więźby dachowej. Również po ocenie technicznej rynien poziomych na całym kościele okazało się, że wymagają one pilnej wymiany. Chcemy szybko zrealizować te prace ponieważ ceny materiałów budowlanych i kosztów pracy rosną bardzo szybko. Zgłosił się do nas ofiarodawca, który pragnie podarować orynnowanie. Już teraz wyrażamy naszą serdeczną wdzięczność za ten wspaniały dar. Z naszej strony będziemy musieli pokryć koszty pracy oraz blachy, która będzie wykorzystana na okucia przy orynnowaniu. Z wstępnych wyliczeń wynika, że będziemy musieli zakupić ok 130 arkuszy blachy. Już teraz wyrażamy serdeczną wdzięczność za wszystkie składane ofiary.

W przedsionku kościoła obok prasy katolickiej można zabrać bezpłatnie foldery o zabytkowych kościołach w naszej diecezji oraz broszury informacyjne dla rodziców.