Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 17 VI – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  • Piątek 21 VI – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  • Sobota 22 VI – wspomnienie św. męczenników Jana Fischera i Tomasza Morea

Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

Nie będzie Mszy św. wieczornej we wtorek 18. VI.

Trwa pielgrzymka naszej parafii do Medjugorie. Serdecznie dziękujemy za modlitwę pielgrzymów w tych świętych miejscach. Wczoraj także odbyła się pielgrzymka do Częstochowy zorganizowana przez AK.

Dzisiaj w niedzielę 16 czerwca ulicami naszego miasta Oświęcim przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek Msza św. o godz. 13.15 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz ulicami miasta na boisko przy szkole Podstawowej nr 4 obok parafii, gdzie o godz. 15.30 rozpocznie się piknik rodzinny: w programie zabawy dla dzieci, dmuchańce, grill, wata cukrowa i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy  wszystkich parafian z dekanatu oświęcimskiego.

Od przyszłej niedzieli 23 VI rozpoczynamy czas wakacyjny. Msze święte w niedzielę będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Od przyszłej niedzieli będą także zmienione godziny Mszy Świętej w tygodniu. W poniedziałek, środę i piątek Msza Święta będzie tylko o godz. 18.00. Natomiast w wtorek, czwartek i sobotę Msza Święta będzie tylko o godz. 7.00. Od przeszłej niedzieli zmieni się także czas pracy kancelarii. Kancelaria w okresie letnim będzie czynna: w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o korzystanie z parafialnego numeru telefonu dyżurnego 797377549. Przy braku odpowiedzi prosimy o pozostawienie wiadomości sms.

W niedzielę 23 czerwca o godz. 19.30 Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zaprasza na Koncert Organowy.

W dniach od 24 czerwca (kolejne poniedziałki) do 22 lipca 2024 roku o godz. 19.00 w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu odbędzie się pięć koncertów organowych. Więcej w gazetce.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacane na Księgę Fundacji z przeznaczeniem na zakup opału. W sumie zostało złożone 15.100. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Na czas wakacyjny zbiórka na Księgę Fundacji zostaje zawieszona. Pragniemy też serdecznie podziękować firmie OMAG za ofiarę 5000zł na remont kuchni i jadalni na plebani. Pozwoli nam to na częściowe spłacenie zadłużenia. W tym tygodniu zakupiliśmy 20,5 tony węgla. W sumie mamy już 32 tony węgla co pozwala nam spokojnie czekać na zimę. Koszt zakupu przekroczył niestety 40.000zł. Za zorganizowanie zakupu serdeczne podziękowania dla pana Krzysztofa Harmaty. Serdecznie dziękuję też za bezpłatny transport panu Janowi Klekot. Bardzo dziękuję też jeszcze innym, którzy pomagali przy zrzucaniu węgla, czyli panu Mariuszowi Syrkowi, Janowi Klekotowi jun, Leszkowi Przybytkowi i innym.

Wszystkim parafianom i gościom, którzy się razem z nami modlą życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia.