Z kalendarza liturgicznego:

 • W poniedziałek 14 VI  – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • We wtorek 17 VI – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • W piątek 18 VI modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca
 • W sobotę 19 VI tradycyjnie modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo świętego Józefa.
 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy uczestniczyli i pomagali w organizowaniu procesji eucharystycznej w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki, Strażakom i Górnikom, Różom Różańcowym i Kołom Gospodyń Wiejskich z Brzezinki i Pław, Służbie Liturgicznej, a także panu gospodarzowi za przygotowanie trasy procesji.
 2. W związku ze zmianą limitów dotyczących osób mogących uczestniczyć w Eucharystii informujemy, że wynoszą one 50% wolnych miejsc, czyli w naszej parafii ok 120 osób. Wciąż prosimy o dezynfekcje dłoni, noszenie maseczki (można ją sobie także bezpłatnie pobrać w przedsionku kościoła). W niedziele i święta, a także w razie potrzeby w tygodniu, komunię świętą będzie można przyjąć także w przedsionku kościoła.
 3. Z wielka radością oczekujemy na przyjazd ks. bp Romana Pindla, który w czwartek 17 czerwca o godz. 16.00 udzieli sakramentu bierzmowania starszej grupie kandydatów ( w sumie 20 osób). W związku ze zmianą obostrzeń serdecznie zapraszamy także rodziców i najbliższą rodzinę do udziału w tej uroczystości. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W ramach przygotowań bliższych zapraszamy młodzież, aby uczestniczyła w Triduum przed Uroczystością bierzmowania. W środę 16. VI po Mszy świętej wieczornej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Bardzo prosimy, aby kandydaci i świadkowie we czwartek już o 15.30 byli zebrani w kościele. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodziców naszej młodzieży, którzy ofiarowali naszej parafii nową kapę żałobną.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy wieczornej, spotkanie naszej scholii parafialnej w sobotę o godz. 9.00, kandydatów na ministrantów w sobotę o 10.00;  lektorów o 10.30 a kandydatów na lektorów o 11.00.
 5. W najbliższą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12.00 pobłogosławimy nowych lektorów i ministrantów z naszej parafii. Przygotowywali się do tej posługi przez szereg kolejnych tygodni. Już dziś im gratulujemy i życzymy wiele radości z posługi przy ołtarzu Chrystusa.
 6. Zbieramy dzisiaj ofiary na Księgę Fundacji. Tradycyjnie można
  je składać do urny albo przelewem na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Tak jak zapowiadaliśmy rozpoczęły się prace remontowe daszków nad plebanią. Zostały one oczyszczone, wymalowane i miejscami uzupełnione. Dzięki Bogu i sprzyjającej pogodzie prace postępują dość szybko. 10 daszków jest już gotowych a także okucie oddzielające dach od wieży kościoła. W piątek firma rozpoczęła prace związane z okuciem kominów. Pomimo tego, że wydatki związane z prowadzonymi remontami będziemy również ponosili w czasie wakacji, postanowiliśmy nie przeprowadzać w miesiącach letnich zbiórki na Księgę Fundacji. Jeśli jednak w tym czasie ktoś będzie chciał weprzeć te prace dobrowolną ofiarą będziemy bardzo wdzięczni. Za wszystkie składane ofiary, za waszą szlachetną  ofiarność z serca dziękujemy.