Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 24.VI – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • Piątek 28. VI – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa
  • Sobota 29.VI – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

Od dzisiaj 23 VI, tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu rozpoczynamy czas wakacyjny. Msze święte w niedzielę będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Msza Święta w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Kancelaria w okresie letnim będzie czynna: w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o korzystanie z parafialnego numeru telefonu dyżurnego 797377549. Przy braku odpowiedzi prosimy o pozostawienie wiadomości sms.

Dzisiaj w niedzielę 23 czerwca o godz. 19.30 Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zaprasza na Koncert Organowy. Po koncercie będzie możliwość złożenia ofiary na budowę nowego stołu gry do organów.

W dniach od 24 czerwca (kolejne poniedziałki) do 22 lipca 2024 roku o godz. 19.00 w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu odbędzie się pięć koncertów organowych w ramach 28. Letnich Koncertów Organowych organizowanych przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Parafię św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu.

Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, organizuje wyjazd na XXXIII spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze w dniu 14  lipca. Zapisy w biurze Radia Maryja w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 – 12.00 oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt przejazdu 60 zł. Wyjazd z pod Kościoła św. Maksymiliana o godz. 7.30, powrót ok. 18.00.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Chwierut, że podobnie jak w tamtym roku bezpłatnie wykonał oprysk naszych chodników, aby pozbyć się niechcianej trawy.

W ostatnich dniach znacząco pogorszył się stan zdrowia Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego. Pamiętajmy o Nim w  naszych modlitwach.

W Krakowie odbyła się uroczystość pogrzebowa św. Michała Mosur
z ul. Kolejowej. Polecajmy go nieskończonemu Bożemu miłosierdziu.

Z A P R O S Z E N I E

do dziękczynienia za beatyfikację Ks. Michała Rapacza

Miałem okazję uczestniczyć w beatyfikacji Księdza Michała Rapacza 15 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Jako kapłan Archidiecezji Krakowskiej pracował on w parafii Narodzenia NMP w Płokach, jako wikariusz, a później jako proboszcz. Tam też został zamordowany 12 maja 1946 r. przez działaczy komunistycznych bojówek. Pracował także na terenie naszej Diecezji jako wikariusz w parafii św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy (1933 – 1937). Tutaj dał się poznać jako wybitny duszpasterz młodzieży. Utworzył Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, organizował spektakle teatralne, konkursy i zawody sportowe. Pozostał we wdzięcznej pamięci parafian. Z tego powodu zapraszam do kościoła parafialnego w Rajczy, który jest diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej, w niedzielę 7 lipca 2024 r. na dziękczynienie za dar beatyfikacji Ks. Michała. Mszy świętej o godzinie 11:00 przewodniczył będzie Biskup Piotr Greger. Serdecznie zapraszam księży wraz z wiernymi ze wszystkich parafii naszej Diecezji. Zaproszenie to kieruję szczególnie do wszystkich modlących się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza członków Apostolstwa Margaretka, Róż Różańcowych oraz Rodzin żyjących i zmarłych kapłanów. Niech to wspólne dziękczynienie i modlitwa będą naszym wsparciem dla kapłanów i okazją do spotkania i wspólnej radości z wyniesienia na ołtarze kolejnego kapłana męczennika. Na trud pielgrzymowania wszystkim błogosławię,

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki