Z kalendarza liturgicznego:

  • Środa 03 VII – święto św. Tomasza Apostoła.
  • Czwartek 4 VII – pierwszy miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie.
  • Piątek 05 VII – pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od 17.15. Odwiedziny chorych i starszych parafian w domach od godz. 9.00. Odwiedziny, prosimy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.
  • Sobota 06 VII – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwsza sobota miesiąca.

W czasie wakacji Msza święta w niedzielę o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie ma Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Msza Święta w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Kancelaria w okresie letnim jest czynna: w piątek od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 797377549. Przy braku odpowiedzi prosimy o pozostawienie wiadomości SMS.

Po raz 12. do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Co tydzień w samo południe
na beskidzkich górach odprawiane będą Msze św. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Spotkany w modlitwie”. Zaplanowano następujące wędrówki: 6 lipca – Magurka Wilkowicka (903 m n.p.m.) – „Modlitwa stóp”, 13 lipca – Hala Boracza (854 m n.p.m.) – „Góra uwielbienia”, 20 lipca – Soszów Wielki (885 m n.p.m.) – „Góra dziękczynienia”, 27 lipca – Kozia Górka (680 m n.p.m.) – „Przeprośna Górka”, 3 sierpnia – Kotarz (985 m n.p.m.) – „Góra wstawiennicza”, 10 sierpnia – Góra Żar (761 m n.p.m.) – „Góra medytacji”, 17 sierpnia – Potrójna (884 m n.p.m.) – „Góra kontemplacji”, 24 sierpnia – Hrobacza Łąka (828 m n.p.m.) – „Góra Eucharystii”. Podobnie jak
w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszają w małych grupkach,  rodzinnych lub wspólnotowych, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii. Jest to kulminacyjny moment cotygodniowej wyprawy ewangelizacyjnej. Szczegóły na https://www.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach oraz www.rychwald.franciszkanie.pl

Wszystkim parafianom i gościom, którzy się razem z nami modlą życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia oraz pięknego czasu wypoczynku.

Z A P R O S Z E N I E
do dziękczynienia za beatyfikację Ks. Michała Rapacza

Miałem okazję uczestniczyć w beatyfikacji Księdza Michała Rapacza 15 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Jako kapłan Archidiecezji Krakowskiej pracował on w parafii Narodzenia NMP w Płokach, jako wikariusz, a później jako proboszcz. Tam też został zamordowany 12 maja 1946 r. przez działaczy komunistycznych bojówek. Pracował także na terenie naszej Diecezji jako wikariusz w parafii św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy (1933 – 1937). Tutaj dał się poznać jako wybitny duszpasterz młodzieży. Utworzył Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, organizował spektakle teatralne, konkursy i zawody sportowe. Pozostał we wdzięcznej pamięci parafian. Z tego powodu zapraszam do kościoła parafialnego w Rajczy, który jest diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej, w niedzielę 7 lipca 2024 r. na dziękczynienie za dar beatyfikacji Ks. Michała. Mszy świętej o godzinie 11:00 przewodniczył będzie Biskup Piotr Greger. Serdecznie zapraszam księży wraz z wiernymi ze wszystkich parafii naszej Diecezji. Zaproszenie to kieruję szczególnie do wszystkich modlących się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza członków Apostolstwa Margaretka, Róż Różańcowych oraz Rodzin żyjących i zmarłych kapłanów. Niech to wspólne dziękczynienie i modlitwa będą naszym wsparciem dla kapłanów i okazją do spotkania i wspólnej radości z wyniesienia na ołtarze kolejnego kapłana męczennika. Na trud pielgrzymowania wszystkim błogosławię,

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki