Z kalendarza liturgicznego:

  • Poniedziałek 08 VII – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
  • Czwartek 11 VII – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • Piątek 12 VII – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa  i męczennika.
  • Sobota 13 VII – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W czasie wakacji Msza święta w niedzielę o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie ma Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Msza Święta w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Kancelaria w okresie letnim jest czynna: w piątek od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę od 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 797377549. Przy braku odpowiedzi prosimy o pozostawienie wiadomości SMS.

W kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych rozpoczyna się Triduum przed uroczystością N.M.P. z Góry Karmel. W sobotę 13 lipca, niedzielę 14-go i poniedziałek 15-go lipca, w kaplicy sióstr będzie Msza święta o godz. 17.00. Po Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. We wtorek 16 lipca o godz. 17.00 będzie uroczysta Msza święta odpustowa ku czci N.M.P. z Góry Karmel. Przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Greger.

Zapraszamy na 41-tą pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-11 sierpnia 2024 roku. Zapisy od 7 lipca do 05 sierpnia 2024 r. w w parafiach oświęcimskich: (św. Maksymiliana, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP oraz MB Wspomożenia Wiernych), w parafiach dekanatu osieckiego (Polanka Wielka – św. Mikołaja, Osiek – św. Andrzeja Apostoła) i jawiszowickiego (Matki Bożej Bolesnej, św. Marcina Biskupa)

Koszt 120 zł; dzieci (od 3 do 12 roku) – 60 złotych; dzieci do lat 3 – gratis

Możliwość zapisów przez Internet – szczegóły na stronie parafii św. Maksymiliana i stornie faceebokowej pielgrzymki:

  • https://maksymilian.oswiecim.pl/
  • https://www.facebook.com/oswiecimskapielgrzymka

Dla chętnych możliwość powrotu autokarem – koszt 40 złotych.

Po raz 12. do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Co tydzień w samo południe na beskidzkich górach odprawiane będą Msze św. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Spotkany w modlitwie”. Zaplanowano następujące wędrówki: 13 lipca – Hala Boracza (854 m n.p.m.) – „Góra uwielbienia”, 20 lipca – Soszów Wielki (885 m n.p.m.) – „Góra dziękczynienia”, 27 lipca – Kozia Górka (680 m n.p.m.) – „Przeprośna Górka”, 3 sierpnia – Kotarz (985 m n.p.m.) – „Góra wstawiennicza”, 10 sierpnia – Góra Żar (761 m n.p.m.) – „Góra medytacji”, 17 sierpnia – Potrójna (884 m n.p.m.) – „Góra kontemplacji”, 24 sierpnia – Hrobacza Łąka (828 m n.p.m.) – „Góra Eucharystii”. Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszają w małych grupkach,  rodzinnych lub wspólnotowych, by w samo południe na górze uczestniczyć w Eucharystii. Jest to kulminacyjny moment cotygodniowej wyprawy ewangelizacyjnej. „Ewangelizacja w Beskidach” to największa tego typu akcja w diecezji bielsko-żywieckiej. Głównym organizatorem spotkań w górach jest Fundacja „Rodzina w Służbie Człowieka”, działająca przy franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy. Szczegóły na https://www.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach oraz www.rychwald.franciszkanie.pl „Ewangelizacja w Beskidach” odbywa się pod patronatem honorowym biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla.