Z kalendarza liturgicznego:
➢ W poniedziałek 5 VII – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
➢ We wtorek 6 VII – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
➢ W czwartek 8 VII – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. W sobotę przypada 14 rocznica śmierci ks. Stanisława Górnego. Pamiętajmy w modlitwie o tym zasłużonym kapłanie ziemi oświęcimskiej. Dzięki jego staraniom mamy także obecną posadzkę
w kościele.
1. Przez cały okres wakacyjny zachowujemy w naszej parafii porządek letni. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.30.
2. W tygodniu Msze Święte będą: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00.
3. Kancelaria w okresie letnim będzie czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.
4. Rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która tradycyjnie odbędzie się w dniach 7 do 11 sierpnia br. Zapisy do 30 lipca w kancelarii parafialnej w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu w godzinach urzędowania.
5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu zawodów I Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział 17 osób w większości ministrantów i lektorów. Nasza parafia zakupiła w tym celu dwa nowe stoły do tenisa i zostały one umieszczone w sali w piwnicy. W ten sposób powstała mała sala sportowa na terenie plebanii.
6. Natomiast w środę nasza parafia zorganizowała ognisko dla scholii, ministrantów i chętnych. Wzięło w nim udział 47 osób. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.
7. W tym tygodniu nasza parafia zaprasza w poniedziałek 5 VII na godz. 15.00 na II Parafialny Turniej Tenisa Stołowego. Natomiast w środę 7 VII o godz. 19.00 przy kościele zapraszamy chętnych na Podchody, czyli prostą grę terenową dla scholii, ministrantów i chętnych. Czas trwania ok 2h. Zakończenie ok 21.00.
8. Zakończył się remont daszków nad plebanią, okuć kominów i pionowych rynien spustowych. Ogólny koszt całej inwestycji wyniósł 17.800zł. Po zapłaceniu kolejnej raty za remont w kościele na dzień dzisiejszy pozostaje zadłużenie 20.000. Ze względu na ofiarodawcę, który nam podarował rynny i konieczne elementy do ich zamontowania prace będą postępowały nadal. Już w tym tygodniu planujemy rozpocząć wymianę rynien na plebani. Koszt pracy wyniesie ok 10.000zł. Następnie rozpoczniemy wymianę rynien na kościele. Tutaj koszy będą o wiele wyższe za względu na bardziej czasochłonne prace związane z nietypową konstrukcją. Jeszcze raz za wszystkie składane ofiary składamy serdeczne podziękowanie.