Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 20 X wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
  • w czwartek 22 X wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • w piątek 23 X wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  1. W związku z czerwona strefą zawieszeniu ulegają wszystkie spotkania grup duszpasterskich w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 50 osób podczas nabożeństwa. Przypominamy o możliwości uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej już w sobotę wieczorem o godz. 18.00
  2. Ks. biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dyspensa obejmuje szczególnie ludzi starszych i zagrożonych.
  3. Jako duszpasterze parafii w Brzezince deklarujemy chęć pomocy osobom chorym lub przebywającym na kwarantannie. Jeśli potrzeba zrobić zakupy, wykupić lekarstwa, albo pomóc w załatwieniu jakiejś pilnej sprawy jesteśmy do dyspozycji. W razie potrzeby prosimy dzwonić pod nr. tel. Ks. Proboszcza 660840175. Wszystkich nas dotyka ta epidemia i wielu naszych bliskich i znajomych przeżywa trudne chwile. Modlimy się za nich i chcemy pomagać jak potrafimy.
  4. Od jutra tj. 19 X przyjmujemy intencje na nowy rok kalendarzowy.
  5. Serdecznie dziękujemy, za złożone ofiary na „Księgę Fundacji”. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej wpłat dokonało aż 112 osób i rodzin. W sumie zostało ofiarowanych 9 200 zł. W ten sposób przybliżamy się do generalnego remontu kancelarii, korytarza – poczekalni oraz do oddzielenia poddasza od reszty plebanii.
  6. Modlitwa z wypominkami rocznymi będzie przed Mszą Świętą o 8.00 (około 7.45), a także przed Mszą Świętą o 10.00 (około 9.45). Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych przy zamawianych wypominkach.
  7. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele i na zewnątrz.