Z kalendarza liturgicznego:

  • Módlmy się za pielgrzymów, także z naszej parafii, którzy dziś o 7.30 wyruszyli do Częstochowy
  • W poniedziałek 8 VIII – wspomnienie św. Dominika.
  • We wtorek 9 VIII – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • We środę 10 VIII – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W czwartek 11 VIII – wspomnienie św. Klary.
  • W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

W tym roku mija 80 – rocznica śmierci Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża. Od 6 – 8 sierpnia możemy uczestniczyć u Sióstr Karmelitanek w Mszach Świętych z homiliami poświęconymi tej niezwykłej świętej. Natomiast we wtorek 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie przewodniczył kard. Michael Czerny SJ. Natomiast o 19.00 w tym dniu w kościele św. Józefa Robotnika na Zasolu odbędzie się koncert zadedykowany tej wyjątkowej Świętej męczennicy z udziałem solistów, chóru „Baroque Ensemble” oraz zespołów działających w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Centrum Dialogu i Modlitwy także w tym dniu zaprasza na 10.00 na Drogę Modlitewną wzdłuż Rampy w byłym Obozie i szczególną modlitwę o pokój. Więcej na plakatach.

Został przeprowadzony remont dwóch dzwonnic ( w Pławach i Brzezince) oraz remont naszej historycznej kapliczki przy dzwonnicy. (wyczyszczony i wymalowany dach, wymieniono uszkodzone cegły, zostało wykonane orynnowanie i odwodnienie i została wyrównana kostka brukowa) To miejsce uświęcone modlitwą tak wielu osób wymagało już przeprowadzenia koniecznych prac remontowych.

Trwają prace remontowe na poddaszu naszej parafii. Pan Adam Gach rozpoczął już malowanie kolejnego pomieszczenia. Dziękuję za pomoc pana Jerzego Pajaka oraz pana Adama Sowy. Powoli całe poddasze plebani staje się gotowe do przyjęcia grup pielgrzymkowych. Pozostaje jeszcze do ewentualnego remontu pomieszczenie gospodarcze oraz łazienki i toalety.