Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 11 VII – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • We wtorek, 12 VII – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W środę, 13 VII – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • W piątek, 15 VII – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • W sobotę, 16 VII – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  1. Dzisiaj przypada 15 rocznica śmierci ks. Stanisława Górnego. Powierzajmy Go Bożemu Miłosierdziu.
  2. Przypominamy o  porządku letnim nabożeństw w naszej parafii. W niedzielę nie ma Mszy Świętej o godzinie 18.00. W poniedziałek, środę i piątek Msza Święta o godz. 18.00; natomiast we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00. Kancelaria parafialna w okresie letnim jest czynna: w piątek wieczorem od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00. W sprawie pogrzebu lub pilne wezwanie do chorego z Najświętszym Sakramentem proszę dzwonić pod numer telefonu 797 377 549  – ksiądz dyżurujący.
  3. W kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych rozpoczyna się Triduum przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W środę 13 lipca, czwartek 14-go i piątek 15-go, w kaplicy sióstr będzie Msza święta o godz. 17.00. Po Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Szczegóły na plakacie. W sobotę 16 lipca o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza święta odpustowa ku czci N.M.P. z Góry Karmel. Przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Greger.