Z kalendarza liturgicznego:
➢ W poniedziałek 12 VII – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
➢ We wtorek 13 VII – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta
➢ W czwartek 15 VII – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa
i doktora Kościoła
➢ W piątek 16 VII – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W kaplicy sióstr Karmelitanek Bosych uroczysta Msza Święta o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie.

1. Przez cały okres wakacyjny zachowujemy w naszej parafii porządek letni.
2. W tygodniu Msze Święte będą: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00; we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00.
3. Kancelaria w okresie letnim będzie czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.
4. Już w najbliższy poniedziałek na godz. 15.00 zapraszamy chętnych do udziału w kolejnym turnieju tenisa stołowego. Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomagali przy organizowaniu „Podchodów” z udziałem dzieci i młodzieży w naszej parafii. Szczególne słowa podziękowania dla Julii oraz jej animatorów.
5. W najbliższym tygodniu w czwartek 15 VII nasza parafia zaprasza ministrantów, lektorów, scholę i chętnych na wyjazd pociągiem
do Katowic do największego na Śląsku Parku Trampolin. Więcej szczegółów w naszej gazetce. Zapisy w zakrystii.
6. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Adamowi Sowie, Krzysztofowi Harmacie oraz Tomaszowi Stańczykowi w sprzątaniu piwnicy plebani. Udało się także nazbierać i sprzedać prawie 600kg złomu.
7. Serdecznie dziękuję panu gospodarzowi Stanisławowi za porządkowanie i wyrównanie terenu za pomieszczeniem gospodarczym.
8. Wiele osób bardzo pozytywnie wypowiadało się o nowych ławkach wokół kościoła. Rodziny z małymi dziećmi a także osoby mające problem z oddychaniem doceniają możliwość udziału we Mszy Świętej na świeżym powietrzu. Jednocześnie przypominamy, że nasz kościół jest klimatyzowany, dlatego prosimy o zamykanie drzwi gdy rozpocznie się Msza Święta. Z kasy parafialnej zakupiliśmy jeszcze pięć dodatkowych ławek za 2000zł. Na niedzielę będziemy ustawiali przynajmniej dwie od strony zachodniej (od strony Muzeum Obozu)
9. Tak jak zapowiadaliśmy ruszyły prace z wymianą rynien na plebani. W sumie wymienionych zostało 11 rynien i zamontowanych zostało 75 haków. Możliwe, że w najbliższym tygodniu wszystkie rynny na plebani zostaną wymienione. Słowa serdecznego podziękowania dla naszego parafianina za opłacenie faktury za materiał w kwocie 6860zł.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego i spokojnego tygodnia z Bożym błogosławieństwem i opieką Matki Bożej.