Z kalendarza liturgicznego:
➢ W poniedziałek 19 VII – tradycyjnie modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa
➢ We wtorek 20 VII – wspomnienie bł. Czesława
➢ W środę 21 VII – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi
➢ W czwartek 22 VII – święto św. Marii Magdaleny
➢ W piątek 23 VII – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. W tym dniu przypada także 70 rocznica śmierci kardynała Adama Stefana Sapiehy, kapłana, księcia i wielkiego patrioty.
➢ W sobotę 24 VII – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
➢ W przyszłą niedzielę modlimy się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa za wszystkich kierowców. Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy Świętej. W tym dniu będziemy także obchodzić I światowy dzień Dziadków i Osób Starszych.
1. Przez cały okres wakacyjny zachowujemy w naszej parafii porządek letni. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00.
2. W tygodniu Msze Święte: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00;
we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00.
3. Kancelaria w okresie letnim jest czynna w piątek po Mszy wieczornej od 19.00 do 20.00 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.
4. W najbliższy poniedziałek na godz. 15.00 zapraszamy chętnych do udziału w kolejnym turnieju tenisa stołowego.
5. W przyszłą niedzielę w czasie błogosławieństwa pojazdów będziemy mogli wesprzeć ofiarą misjonarzy w ramach Akcji św. Krzysztofa 1 grosz za 1 kilometr. Ofiara zostanie przeznaczona na środki transportu dla misjonarzy.
6. Proszono parafię o ogłoszenie: Urząd Statystyczny przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań oraz o programie 300+ Więcej w naszej gazetce i na plakatach.
7. Zakończyła się wymiana rynien na plebani. W sumie zostało wymienionych ponad 90m rynien i zainstalowanych ponad 170 haków. Serdecznie dziękujemy naszemu parafianinowi za opłacenie kolejnej faktury (w kwocie 6750zł) na rynny, haki i łączniki które zostaną wykorzystane do wymiany rynien na kościele. Pomimo burzowej pogody prace postępują bardzo szybko. Właściwie już jest gotowa zachodnia strona kościoła oraz od strony parkingu. Jako parafia będziemy ponosili tylko koszty pracy. Chociaż nie została ogłoszona Księga Fundacji w lipcu serdecznie dziękujemy za dobrowolne wpłaty, które pomagają nam kontynuować prace.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz nawiązując do Ewangelii i słów Chrystusa:
„Wypocznijcie nieco”