Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 1 VIII – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  • We wtorek, 2 VIII, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
  • W czwartek 4 VIII – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  • W piątek 5 VIII – pierwszy piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz pojedzie od godz. 9.00
  • W sobotę 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego.

Przypominamy o  porządku letnim nabożeństw w naszej parafii.

W sierpniu tradycyjnie zachęcamy do większej trzeźwości i abstynencji. W przedsionku na stoliku wystawiona jest Księga Abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się.

W tym roku mija 80 – rocznica śmierci Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża. Od 6 – 8 sierpnia możemy uczestniczyć u Sióstr Karmelitanek w Mszach Świętych z homiliami poświęconymi tej niezwykłej świętej. Natomiast we wtorek 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie przewodniczył kard. Michael Czerny SJ. Natomiast o 19.00 w tym dniu w kościele św. Józefa Robotnika na Zasolu odbędzie się koncert zadedykowany tej wyjątkowej Świętej męczennicy z udziałem solistów, chóru „Baroque Ensemble” oraz zespołów działających w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Centrum Dialogu i Modlitwy także w tym dniu zaprasza na 10.00 na Drogę Modlitewną wzdłuż Rampy w byłym Obozie i szczególną modlitwę o pokój. Więcej na plakatach w naszych gablotkach.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Kołu Gospodyń w Pławach za przygotowanie pięknego Święta Stroju Ludowego i Narodowego.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane w czasie święcenia pojazdów. Przekazaliśmy 2800zł na środki transportu dla misjonarzy

Bardzo serdecznie dziękujemy panu  Krzysztofowi Harmacie, Janowi Klekotowi z synem i panu Stanisławowi Śreniawskiemu za zorganizowanie, przywiezienie i zrzucenie do piwnicy węgla na zimę.

Trwają prace remontowe na poddaszu plebani. Dziękujemy panu Adamowi Gachowi i panu Adamowi Sowie oraz Krzysztofowi Rysiowi za niezbędne prace związane z tym remontem. W przyszłym tygodniu rozpocznie się malowanie tego pokoju. Większość naszych gości w lipcu powróciła na Ukrainę. Przyjęliśmy jednak nowe osoby i obecnie mieszka na plebanii 12 osób z Ukrainy.