Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

• we wtorek 13 X wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  • w czwartek 15 X wspomnienie św. Teresy od Jezusa i zarazem Dzień Dziecka Utraconego
  • w piątek 16 X wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w sobotę 17 X wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
  1. Dziś po raz XX obchodzimy Dzień Papieski. Ofiarą do skarbon u szczytu schodów możemy wspierać fundusz stypendialny dla młodzieży.
  2. W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na wspólne czytanie Pisma Świętego do sali obok biblioteki.
  3. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z liceum grupa pierwsza.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny.
  5. Pragniemy częściej modlić się za wszystkie osoby wypominane, dlatego modlitwa z wypominkami rocznymi będzie nie tylko przed Mszą Świętą o 8.00 (około 7.45), ale także przed Mszą Świętą o 10.00 (około 9.45). Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych przy zamawianych wypominkach.
  6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Wciąż zbieramy fundusze na remont kancelarii, korytarza – poczekalni i oddzielenie poddasza od reszty plebanii.
  7. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w kościele i na zewnątrz. Informujemy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 150 osób.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin + Jan Romek – wieloletni palacz w naszym kościele.