Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela zwykła – 16.08.2020r.

Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka
  • we czwartek – wspomnienie św. Bernarda
  • w piątek – wspomnienie św. Piusa X
  • w sobotę – wspomnienie NMP Królowej
  1. Dziś do skarbon u szczytu schodów możemy złożyć ofiary na pomoc ludności Bejrutu, która ucierpiała na skutek wybuchu. Złożone ofiary przekazane zostaną za pośrednictwem Caritas naszej diecezji.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w Dziękczynieniu za tegoroczne plony. Szczególnie dziękuje Paniom z KGW Brzezinka za przygotowanie tegorocznego wieńca dożynkowego oraz dekoracji w kościele. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w trakcie liturgii. Podziękowania kieruje pocztom sztandarowym OSP oraz górnikom.
  3. W najbliższą niedzielę 23.08. pragniemy podziękować ks. proboszczowi Józefowi Święcickiemu, który przechodzi na emeryturę, za jego 32-letnią posługę w naszej parafii. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszam wszytki grupy parafialne jak i społeczne działające na terenie naszej parafii. A przede wszystkim Was drodzy parafianie.
    Także tego dnia powitamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego księdza proboszcza Sławomira Szczotkę.