Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek 22 VIII – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
  • We środę 24 VIII – święto św. Bartłomieja Apostoła
  • W piątek 26 VIII – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • W sobotę 27 VIII – wspomnienie św. Moniki

Przed nami Dożynki 2022 w naszej parafii. W imieniu sołtysów, wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tych pięknych uroczystości oraz własnym serdecznie zapraszamy w sobotę 27 VIII na Pławy na Mszę Świętą pod Altaną o godz. 14.00 a następnie na przejazd dożynkowy pod Dom Ludowy. W tym samym dniu odbędą się także Dożynki w Brzezince. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w kościele parafialnym o godz. 15.00 a następnie przejazd dożynkowy na stadion „Iskry”. W czasie tych Mszy Świętych będziemy dziękowali dobremu Bogu za wszystkie plony i żniwa. Chcemy także wypraszać potrzebne łaski dla wszystkich gospodarzy, rolników, ogrodników i sadowników.

Serdecznie dziękuję panu Stanisławowi za wszystkie prace związane z troską o piękno i otoczenie naszego kościoła.

Nasza parafia wciąż udziela pomocy osobom uciekającym przed okrucieństwem wojny na Ukrainie. Nawet nie potrafimy sobie wyobrazić co czuje matka, kiedy rosyjski żołnierz przystawia broń do głowy jej rocznego dziecka. Dzisiaj ona i jej dziecko są bezpieczne na naszej plebanii, ale dom
w Chersoniu wciąż jest pod rosyjską okupacją. Przetrwali kilka miesięcy okupacji, ale sytuacja stała się tak tragiczna, że podjęli decyzje o opuszczeniu domu i wyjeździe do Polski. Obecnie mieszka u nas 13 osób. Serdecznie dziękuję za pomoc w utrzymaniu uchodźców. Wszystkie osoby dorosłe zdolne do pracy znalazły zatrudnienie. Dzięki ofiarności parafian w czasie składek niedzielnych, a także anonimowemu ofiarodawcy, wszystkie podstawowe potrzeby są im zapewnione. Przygotowujemy  też kolejne pomieszczenie. Dziękujemy panu Krzysztofowi, Piotrowi i Adamowi za kolejny raz wywiezione starocie. Nadal jedno mieszkanie mamy w gotowości dla osoby lub rodziny z naszej parafii, która będzie wymagała pomocy i wsparcia.