Z kalendarza liturgicznego:

 • środa 1 września – rozpoczęcie roku szkolonego i katechetycznego
 • piątek 3 sierpnia – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy wzięli udział w minioną niedzielę w Brzezince oraz wczoraj w Pławach w tegorocznym święcie plonów. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań z KGW Brzezinka oraz KGW Pławy za przygotowanie tegorocznych wieńców dożynkowych oraz dekoracji w kościele. Dziękujemy Paniom, które przygotowały świąteczny poczęstunek przed kościołem.
 2. Od jutra wracamy do zwykłego porządku nabożeństw w naszym kościele. A więc w niedziele Msze Święte będą o godz. 8.00; 10.00; 12.00 i o 16.30. W tygodniu Msze Święte codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 18.00. Przypominamy, że Eucharystia sprawowana w sobotę o godz. 18.00 jest Mszą Święta niedzielną. Kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę rano od 8.00 do 9.00.
 3. We środę 1 września zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na Mszę świętą o godz. 8.00, którą zainaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny. 
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do spowiedzi świętej zapraszamy codziennie 30 minut przed Mszą Świętą, szczególnie w piątek od godz. 17.30. Także w piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych w domach, których prosimy zgłosić w zakrystii
 5. W sobotę 4 września zapraszamy na pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie scholii o godz. 9.00 w sali w wieży. Szczególnie zapraszamy wszystkie dziewczynki, które pragną dołączyć do śpiewającej grupy w naszej parafii.  Mile widziane osoby, które grają na instrumentach.
 6. Również w sobotę pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 11.00 w kościele. Chętnych chłopców, którzy chcą dołączyć do LSO  naszej parafii zapraszamy tego dnia na godz. 10.00.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie Róż Różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 8. W przyszłą niedziele o godzenie 12.00 pragniemy podziękować panu Tadeuszowi Cygalowi za 3 lata jego posługi w naszej parafii jako kościelny. Naszym podziękowaniem będzie sprawowana w jego intencji Msza Święta.
 9. 5 września dostępne będzie specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego”, który w całości poświęcony będzie nowym błogosławionym, których beatyfikacja odbędzie się 12 września w Warszawie – bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i bł. s. Elżbiecie Róży Marii Czackiej. Cena 10 zł.