Z kalendarza liturgicznego:

  • W środę, 7 IX – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
  • W czwartek, 8 IX – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • W piątek, 9 IX – wspomnienie św. Piotra Klawera.
  • W sobotę, 10 IX – w amfiteatrze w Żywcu odbędzie się rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych. Początek o godz. 10.00
  • W niedzielę, 11 IX – rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Nasza parafia reprezentuje dekanat na diecezjalnych dożynkach w Wilamowicach.

Dzisiaj trwa coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika oraz patrona naszej diecezji.

W środę serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę po Mszy i Nowennie serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.

W niedzielę 18 września ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz do kościoła św. Józefa na Zasolu, po dotarciu poczęstunek, o godz. 15.00 koncert zespołu „Fausystem” w kościele św. Józefa. Zapraszamy.

Trwa remont poddasza na plebani. Zakupiliśmy 3 szafy do kolejnych pomieszczeń, a serdecznie dziękujemy panu Adamowi Sowie i Jerzemu Pająkowi z synami Jakubem i Wojciechem za montowanie tych mebli.

W przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsza po wakacjach zbiórka na Księgę Fundacji. Dziękuję serdecznie tym, którzy także w czasie wakacji dobrowolnie wspierali finansowo nasze remonty i zakup opału. Zostały spłacone wszystkie długi i zobowiązania. W tym momencie na Księdze Fundacji mamy 3900zł. Ofiary będzie można składać tradycyjnie do urny lub na konto Księgi Fundacji 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526 Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy rozumiejąc, że sytuacja materialna wielu rodzin jest obecnie bardzo trudna.