Kalendarz liturgiczny

• w poniedziałek 7.IX wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego prezbitera i męczennika. Ze względu na pandemię nie odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do Cieszyna.
  • we wtorek 8.IX święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • w sobotę 12.IX wspomnienie Najświętszego imienia Maryi.
  1. Porządek Mszy świętych niedzielnych: 8.00; 10.00; 12.00; 16.30
    a w tygodniu 7.00 i 18.30.
  2. Serdecznie dziękujemy za głosy poparcia dla zaproponowanych zmian. Tak więc od 28.IX Msza Święta wieczorna w tygodniu będzie o  godz. 18.00. Spowiedź już od dziś będzie 30 min przed Mszą Świętą w konfesjonale umieszczonym w bibliotece.
  3. W piątek po Mszy wieczornej ok 19.00 zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, czyli obecne klasy I szkoły średniej.
  4. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do kościoła na pierwszą zbiórkę po wakacjach ministrantów i lektorów oraz chętnych kandydatów.
  5. Także w sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie scholi do sali na wieży.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii kolejny rok formacyjny. Na Mszę świętą o godz. 8.00 zapraszamy przedstawicieli poszczególnych wspólnot parafialnych. Każdej wręczymy symboliczną święcę, którą prosimy, aby zapalać w czasie spotkań formacyjnych.
  7. W przyszłą niedziele wypada II niedziela miesiąca a więc tradycyjnie będzie ona połączona z „Księgą Fundacji”. Od marca nie było prowadzonej zbiórki, ale dziękujemy tym, którzy wpłacali ofiary na konto parafii. Pomimo tego, że nie organizowaliśmy zbiórek, z „Księgi Fundacji” zakupiono: w maju 32 tony miału węglowego za kwotę 15400zł, naprawiono daszek nad głównym wejściem do kościoła, zadaszenie nad wejściem do mieszkania ks. wikarego oraz schody, wykonano remont i malowanie daszków nad częścią kościelną, wymieniono część orynnowania, która była skorodowana. Koszt 21.000zł. W ubiegłym roku na remonty zostało wydane ponad 84.000zł a na zakup węgla wydaliśmy 15.000zł. Bardzo dziękujemy za składane ofiary. Tym razem mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej parafii i zbierających ofiary prosimy, aby ofiary przekazywać w kopertach z podpisanym imieniem  i nazwiskiem i wrzucać do przygotowanej urny. Nawet jeśli ktoś zapomni koperty  to będą przygotowane zapasowe oraz długopisy. Karteczki z numerem konta będą dostępne na stoliku.
  8. W porozumieniu z Radą Ekonomiczną chcemy przeznaczyć  tę zbiórkę na remont kancelarii. Istnieje potrzeba wymiany podłogi, zmiany mebli na zgodne z wymogami RODO, nowe drzwi oraz korytarza wejściowego na plebanię. Chcemy też oddzielić pokoje na poddaszu od reszty plebanii, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu. Szacunkowy koszt remontu ok. 50000zł. Już teraz dziękujemy za złożone na ten cel ofiary. Stan techniczny budynku pogarsza się z każdym rokiem a największym zagrożeniem jest pojawiający się w wielu miejscach w części piwnicznej grzyb. Prace te będą w przyszłości wymagały użycia specjalistycznych środków i sprzętu.
  9. Dziękujemy serdecznie za pomoc w remoncie mieszkania ks. Proboszcza, który jest prowadzony praktycznie od zera ponieważ nie było tam remontu od wielu lat. Szczególnie dziękuję panu Adamowi Sowie, panu Adamowi Gachowi, który jest głównym wykonawcą tych prac, panu Jerzemu Pająkowi za bezinteresowne prace związane z elektryką jak i tym, którzy bezinteresownie podejmują się pracy i pomocy przy remoncie,   a są to: pan Krzysztof Harmata, pan Krzysztof Ryś, pan Franciszek Miodowicz oraz pan Kazimierz Lubiński. Pan Stanisław Śreniawski zgodził się zostać nowym gospodarzem i już widzimy efekty jego pracy w postaci wykoszonej trawy wokół kościoła. Ks. Proboszcz serdecznie prosi o pomoc osoby chętne do pracy.
  10. W ostatnim czasie odeszli do Pana: pan †Edward Nieznański i pan †Jacek Dziuba. Polecajmy ich w modlitwie Bożemu miłosierdziu