Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 17 X – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W wtorek, 18 X – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona całej Służby Zdrowia.
  • W czwartek, 20 X – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana i patrona naszej diecezji bielsko-żywieckiej.
  • W sobotę, 22 X – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  • W przyszłą niedzielę, 23 X – będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. W tym dniu na Mszy św. o godz. 12.00 przeżyjemy uroczystość pobłogosławienia 5 nowych ministrantów. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Obchodzimy dzisiaj XXII Dzień Papieski. Przedstawiciele Akcji Katolickiej po Mszach Świętych zbierają ofiary na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Przed Mszą Świętą o godz. 12.00 zapraszamy na kwadrans literacki. Poetka Pani Bernadetta Krawiec przeczyta kilka swoich wierszy poświęconych osobie naszego Papieża.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu w naszej parafii Seminarium diecezji tarnowskiej.

W miniony czwartek nasza schola wystąpiła podczas Oratoryjnego Czwartku u księży Salezjanów w Oświęcimiu. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii.

Zapraszamy do modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.15.

Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe). W przedsionku kościoła oraz obok gazetek znajdują się odpowiednie karteczki. Bardzo prosimy czytelnie i w mianowniku napisać imię i nazwisko osoby zmarłej za którą będziemy się modlić. Prosimy, aby zaznaczyć jedną z Mszy Świętych ( o 8.00 lub o 10.00). Za wszystkie składane dobrowolne ofiary serdecznie dziękujemy.

Niestety nie udało się uratować naszego pieca, który ogrzewa kościół, piwnice i poddasze plebanii. Przed nami poważne koszty związane z zakupem nowego pieca, który będzie spełniał wymagania ekologiczne V klasy. Jesteśmy już po kilku rozmowach, ale z pewnością to ogromny problem dla naszej parafii. Wierzymy jednak, że przed zimą zostanie on rozwiązany.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na Księgę Fundacji. Zostało złożone aż 12.930zł. Bardzo dziękujemy tym bardziej rozumiejąc jak bardzo wzrosły ogólne koszty utrzymania i energii.