Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek, 19 IX – wspomnienie św. Januarego, biskupa.
  • We wtorek, 20 IX – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • W środę, 21 IX – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • W piątek, 23 IX – wspomnienie św. O. Pio.
  • W sobotę, 24 IX – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku Białej. Pielgrzymka naszej parafii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Dziś z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ofiarą do puszek u szczytu schodów wspieramy Radio diecezjalne „Anioł Beskidów”.

Także dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz do kościoła św. Józefa na Zasolu, po dotarciu poczęstunek, o godz. 15.00 koncert zespołu „Fausystem” w kościele św. Józefa.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 24 września. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele; Msza Święta o 10.30; Zwiedzanie z przewodnikiem Centrum św. Jana Pawła II o 13.00; Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00; Przyjazd do Brzezinki ok. 17.30. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii kościoła.

W środę po Mszy Świętej i nabożeństwie serdecznie zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego i wszystkich, którzy pragną razem czytać Pismo Święte.

W piątek 23 IX zapraszamy po Mszy wieczornej na spotkanie Akcji Katolickiej.

Trwa remont przy kościele prowadzony przez Starostwo Powiatowe. Z pewnością zmieni się na lepsze otoczenie kościoła. Dziękujemy osobom, które czuwają, na miarę możliwości, nad prowadzonym projektem.

Z całego serca serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone we wrześniu na Księgę Fundacji. Przeszło 130 osób i rodzin z naszej parafii złożyło w sumie 11200zł. Bardzo serdecznie dziękujemy. Tak jak ogłaszaliśmy chcemy wymienić drzwi wejściowe z przedsionka do kościoła. Szklane drzwi zwiększą widoczność ołtarza, uszczelnią kościół co jest ważne w kontekście zbliżającej się zimy i ogrzewania. Warto podkreślić, że zwiększą one także bezpieczeństwo naszego kościoła.