Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

 • w poniedziałek 21 IX święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 • w środę 23 IX wspomnienie św. o. Pio , kapłana
 • w czwartek 24 IX święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego św. Mikołaja w Bielsku Białej
 1. W naszej parafii przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej uczniów klas IV. Serdecznie dziękujemy ks. Arturowi za czas przygotowań oraz za wszystkie próby przed uroczystością. Dziękujemy rodzicom za posprzątanie kościoła i przekazanie daru od dzieci komunijnych
  w postaci dwóch pięknych obrusów ołtarzowych.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarami do skarbon u szczytu schodów możemy wesprzeć radio diecezjalne Anioł Beskidów
 3. W piątek 25 IX na wieczorną Mszę świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania ze szkół średnich oraz chętnych, którzy z różnych przyczyn wcześniej nie przystąpili do sakramentu dojrzałości.
 4. Wiele osób pragnie jeszcze bardziej słuchać i doświadczyć spotkania z Bogiem obecnym także
  w Piśmie Świętym. W ten sposób odpowiadając na prośbę, serdecznie zapraszamy osoby pragnące razem czytać Pismo Święte na pierwsze spotkanie w środę 23 IX po Mszy wieczornej a więc
  ok. 19.00 do sali obok biblioteki w kościele.
 5. Przyszła niedziela 27 września w naszej diecezji będzie obchodzona jako dzień modlitwy
  w intencji Małżeństw i Rodzin. Na każdej Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia małżeńskie
  i będziemy się modlić Aktem Zawierzenia Rodzin. Zachęcamy małżeństwa, aby usiadły razem blisko siebie w kościele.
 6. Jako duszpasterze składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na remont kancelarii, korytarza i oddzielenia górnych pokoi od reszty plebanii w celu zaoszczędzenia na ogrzewaniu. Najpierw jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, że aż 149 osób i rodzin złożyło ofiary. W ten sposób zebrana kwota to 17.010zł. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy. Przypominamy, że Księga Fundacji zebrane środki przeznacza tylko na prace remontowe w naszej parafii. Natomiast wszystkie pensje pracowników, rachunki oraz opłaty są regulowane ze składki parafialnej.
  W przyszłą niedzielę składka parafialna będzie przeznaczona właśnie na potrzeby naszej parafii.
 7. Ks. Proboszcz serdecznie dziękuje panu Adamowi Sowie za aktywną koordynację prac na różnych poziomach oraz panu Adamowi Gachowi. Dziękujemy za bezinteresowna pomoc panu Krzysztofowi Rysiowi, Franciszkowi Miodowiczowi, Jerzemu Pająkowi i Lesławowi Przybytkowi. Bardzo serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Szymańskiemu za bezinteresowne wyrwanie starych jałowców sprzed plebani co pozwala na piękne prezentowanie się całego budynku. Pan gospodarz Stanisław z poświęceniem dba o otoczenie kościoła. Z pomocą pana Krzysztofa Harmaty i innych wciąż porządkujemy piwnice plebanii.