Z kalendarza liturgicznego:

  • We wtorek, 27 IX – wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
  • W środę, 28 IX – wspomnienie św. Wacława.
  • W czwartek, 29 IX – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W piątek, 30 IX – wspomnienie św. Hieronima.
  • W sobotę, 1 X – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej pielgrzymce  do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz tym, którzy reprezentowali nasza parafię na spotkaniu Akcji Katolickiej w Wilamowicach

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych zaprasza na świętowanie Jubileuszu 70-lecia ustanowienia parafii i 25-lecia konsekracji i ustanowienia Sanktuarium. Dzisiaj 25 IX  o godz. 13.00 Mszę Świętą w Sanktuarium odprawi ks. bp Roman Pindel.

W czwartek 29 IX parafia św. Maksymiliana zaprasza o godz. 18.30 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne pod przewodnictwem o. Józefa Witko, egzorcysty i charyzmatyka. 

W piątek 30 IX zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIIIa.

Siostry Karmelitanki Bose zapraszają 1 X na Mszę Świętą o godz. 17.00 z racji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus Doktora Kościoła i Patronki misji. Msza Święta będzie połączona z poświęceniem płatków róż. Kazanie wygłosi o. Jakub Przybylski.

Także 1 X w kościele św. Józefa o godz. 19.00 odbędzie się koncert autorstwa Pana Jana Kantego Pawluszkiewicza pt: „Przez tę ziemię przeszedł Pan”. Koncert z udziałem 140 muzyków. Więcej informacji na plakatach.

Jest już dostępna Księga Intencji Mszalnych na 2023 rok. Można zamawiać lub rezerwować Msze Święte do sierpnia 2023 roku.

Trwa remont drogi i chodników wzdłuż kościoła i plebanii. Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie parafia jest zaangażowana w remont parkingu i wejścia do kościoła. Mamy świadomość, że jest to właściwy czas na ułożenie kostki, aby zadbać o otoczenie kościoła. Nie są to małe koszty, ale jeśli tego nie zrobimy teraz to później taki remont będzie o wiele droższy i trudniejszy.