Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek, 28 IX – wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
  • we wtorek, 29 IX – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę, 30 IX – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek 1 X – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek 2 X  – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
  1. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest obchodzona jako dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”. Na każdej Mszy Świętej odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie i modlimy się Aktem Zawierzenia Rodzin.
  2. Od poniedziałku 28 IX zgodnie z propozycją Msza Święta wieczorna będzie sprawowana o godz. 18.00. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w pierwszy piątek od 17.00.
  3. Od soboty 3 X Msza wieczorna będzie sprawowana jako liturgia niedzielna dla osób, które nie mogą uczestniczyć w modlitwie w niedzielę.
  4. W poniedziałek 28 IX po Mszy wieczornej (około 18:30) zapraszamy rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne.
  5. W piątek 2 X na Mszę wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i młodzież klasy VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie organizacyjne.
  6. W piątek 2 X po Mszy wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – grupa z I klasy szkoły średniej.
  7. W środę po Mszy wieczornej ok 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego, czyli osób pragnących wspólnie razem czytać Pismo Święte.
  8. Od czwartku 1 X o godz. 17.30 rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa różańcowe.
  9. Serdecznie zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci pierwszokomunijne do podjęcia praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca. Chrystus obiecał wiele łask dla osób, które przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca przystąpią do komunii świętej wynagradzającej za grzechy i zniewagi przeciwko Eucharystii.
  10. Z racji I piątku ks. proboszcz pojedzie do chorych od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.