Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek 5 X wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej
  • w środę 7 X wspomnienie NMP Różańcowej
  1. We wtorek w czasie Mszy wieczornej modlimy się o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla ks. Artura z racji jego imienin.
  2. We środę 7 X zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18.00 i uroczyste pobłogosławienie i wręczenie różańców. To jeden z ważnych etapów przygotowania do świadomego życia religijnego.
  3. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na pierwsze spotkanie w kościele.  Dziewczynki zapraszamy na spotkania scholii o godz. 9.00
  4. W przyszłą niedzielę 11 X będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży. Ofiary będzie można składać do skarbon u szczytu schodów.
  5. W tym tygodniu w porozumieniu z Radą Ekonomiczną została podjęta decyzja o zamontowaniu w naszym kościele klimatyzacji. Chodzi o schłodzenie lub ogrzewanie powietrza w naszej świątyni, a także o jego skuteczną wymianę zwłaszcza wtedy gdy jest więcej osób. Dziękujemy panu Piotrowi Janusikowi za nieodpłatne przekazanie dwóch klimatyzatorów. Koszt całej inwestycji to 3500zł.
  6. W przyszłą niedzielę serdecznie prosimy o składanie ofiar na Księgę Fundacji. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich ofiarodawców prosimy, aby ofiary składać w kopertach z podpisanym imieniem, nazwiskiem i adresem. Kilkanaście osób dokonało także przelewu wprost na konto parafialne. Wszystkie te ofiary zostały przeniesione do Księgi Fundacji. Trwają prace przygotowawcze do zamontowania drzwi i przeszklonej części pomiędzy poddaszem a resztą plebanii.
  7. Dziękujemy panu gospodarzowi Stanisławowi za prace porządkowe wokół kościoła i plebanii, a szczególnie za wykarczowanie korzeni po starych iglakach oraz wyczyszczenie i pomalowanie stojaków na rowery.
  8. Nadal trwają prace  przy remoncie mieszkania ks. Proboszcza. Dziękuję panu Adamowi Sowie za koordynacje prac, panu Adamowi Gachowi, który jest głównym wykonawcą tych prac, oraz pracującemu bezinteresownie panu Jerzemu Pająkowi za prace związane z elektrycznością i nie tylko oraz Krzysztofowi Rysiowi.