Z kalendarza liturgicznego:

  • W czwartek, 13 X – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  • W piątek, 14 X – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża oraz św. Małgorzaty Marii Alacouque.
  • W sobotę, 15 X – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu przypada Dzień Dziecka Utraconego.
  • W przyszłą niedzielę, 16 X – będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski. Przedstawiciele Akcji Katolickiej będą po Mszach Świętych zbierali ofiary na Fundusz Stypendialny dla ubogiej młodzieży. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Przed Mszą Świętą o godz. 12.00 zapraszamy na kwadrans literacki. Poetka Pani Bernadetta Krawiec przeczyta kilka swoich wierszy poświęconych osobie naszego Papieża.

Serdecznie witamy w naszej parafii grupę młodzieży z oratorium salezjańskiego. Dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie Mszy Świętych. Po Mszach Świętych o 8.00, 10.00; 12.00 zapraszają także na krótki koncert.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej parafii codziennie o godz. 17.15.

W środę 12 X Msza Święta będzie wyjątkowo o godz. 17.00. Razem z nami będą modlić się klerycy z Seminarium w Tarnowie ze swoimi przełożonymi pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Jeża. Różaniec będzie po Mszy Świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek 14 X na Mszę Świętą o 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VIIIb

Serdecznie zachęcamy naszych maturzystów do skorzystania z rekolekcji „Szkoła mądrego wyboru” w Zakopanem w dniach 28-30 października. Więcej informacji w gazetce.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane dzisiaj na Księgę Fundacji. Osoby zbierające ofiary chcą je wpisywać systematycznie na każdej Mszy Świętej. Ofiary prosimy w podpisanych kopertach pozostawić w koszyku przy Księdze Fundacji albo przesłać na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Naszym celem jest wymiana i uszczelnienie drzwi w kościele. Ze względu na ceny opału uszczelnienie kościoła jest niezwykle ważne i potrzebne. Mamy pozytywną opinie Komisji Liturgicznej. Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.