Z kalendarza liturgicznego:

  • wtorek,    26 X – błogosławionej Celiny Borzęckiej
  • czwartek, 28 X – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu pamiętamy o modlitwie za naszego ks. bp seniora Tadeusza Rakoczego.

Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30 a w niedzielę o 16.00.

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Edwarda Mazgaja proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę zwraca się do nas o finansowe wsparcie remontu muru cmentarnego ma cmentarzu parafialnym. Po Mszach Świętych będzie można do puszek złożyć ofiarę.

Można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe ( odczytywane od 1 do 7 XI przed Mszą wieczorną w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przy rocznych prosimy zaznaczyć przed którą Mszą Świętą mają być odczytywane ( 7.45 oraz 9.45). Prosimy imiona i nazwiska czytelnie napisać w mianowniku. 

W środę 27 X po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie osób pragnących wspólnie czytać Pismo Święte w sali papieskiej.

W sobotę 30 X  zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 9.00. Zapraszamy także każdego, kto tylko pragnie służyć przy ołtarzu.

Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego chcemy już przedstawić w naszej gazetce plan Mszy Świętych  w Brzezince oraz na cmentarzach oświęcimskich.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Księgę Fundacji, czyli na remonty w naszej parafii. Zostało złożone 11.400zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za waszą dużą ofiarność. To pozwoliło nam całkowicie spłacić nasze zadłużenie.  Trwa remont pomieszczenia gospodarczego obok kościoła i plebanii. Na stronie internetowej naszej parafii możemy zobaczyć postępy tych prac.