Z kalendarza liturgicznego:

  • We wtorek, 01 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 8.00; 10.00; 12.00
  • W środę, 02 XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o 7.00; 13.00 – Msza pogrzebowa za +Stanisław Borowski; 17.00; 18.00.
  • W czwartek, 03 XI – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja w ciszy od 17.00.
  • W piątek, 04 XI – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w domach od godz. 9.00. Od 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Modlimy się w intencji ks. bp Janusza Zimniaka z okazji 42 rocznicy przyjęcia sakry.
  • W sobotę, 05 XI – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Warto przypomnieć, że nasza parafia została erygowana (powstała) 1 XII 1983 roku. W przyszłym roku będziemy obchodzić 40-lecie istnienia. Wciąż przed nami uroczystość konsekracji kościoła.

Porządek nabożeństw na cmentarzu parafialnym i komunalnym w gazetce parafialnej.

Można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe (listopadowe). Za wszystkie składane dobrowolne ofiary serdecznie dziękujemy.

W Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych przed Mszą Świętą wieczorną od godz. 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do ofiarowania zmarłym odpustu zupełnego przez modlitwę i nawiedzenie cmentarza od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę 6 XI o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci rozpocznie się tradycyjna Droga Krzyżowa na terenie Muzeum Obozu w intencji wszystkich ofiar obozów i gułagów a także w intencji wszystkich ofiar wojny na Ukrainie. Więcej informacji w gazetce parafialnej.

W przyszłą niedzielę do puszek u szczytu schodów można złożyć ofiarę na remont krzyża na cmentarzu komunalnym.

W tym tygodniu został zdemontowany stary piec ogrzewający kościół oraz piwnice i poddasze plebanii. Nowy piec ma być dostarczony 8 XI. Dziękujemy panu Jarosławowi Rembiesie za dotychczas wykonaną pracę.