Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu obchodzimy:

  • W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w tym dniu szczególnie modlimy się za ks. Biskupa seniora Tadeusza

2. W związku z czerwoną strefą nadal zawieszeniu ulegają wszystkie spotkania grup duszpasterskich w naszej parafii.

3.W tym roku z racji wprowadzonych obostrzeń epidemicznych nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów, na terenie Muzeum Obozu KL Auschwitz – Birkenau. Będziemy modlić się w tej intencji w niedzielę 8 XI w naszej świątyni, jednak nie zapraszając do modlitwy pielgrzymów z diecezji.

4. Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 50 osób podczas nabożeństwa. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust oraz o możliwości uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej już w sobotę wieczorem o godz. 18.00.

5. Jako duszpasterze parafii w Brzezince nadal deklarujemy  chęć pomocy osobom chorym lub przebywającym na kwarantannie. Jeśli potrzeba zrobić zakupy, wykupić lekarstwa jesteśmy do dyspozycji. 

6. Modlitwa z wypominkami rocznymi będzie przed Mszą Świętą o 8.00 (około 7.45), a także przed Mszą Świętą o 10.00 (około 9.45). Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych przy zamawianych wypominkach.

7. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przypominamy prośbę, aby rozłożyć w czasie modlitwę i obecność na cmentarzu.

8. W naszej parafii w Dzień Zaduszny 2 XI Msze Święte będą odprawiane o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

9. W Dzień Zaduszny 2 XI zapraszamy na specjalne Nabożeństwa za zmarłych z wypominkami o godz. 16.00 oraz o 17.30. Przypominamy, że nie będzie tradycyjnej procesji po cmentarzu ani Mszy Świętej na cmentarzu parafialnym. Na cmentarzu komunalnym będą Msze Święte bez procesji, z ograniczeniem do 38 osób.

10. Także przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy modlili się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych przed Mszą świętą wieczorną od godz. 17.30, Koronką do Bożego Miłosierdzia.