Z kalendarza liturgicznego

  • W środę, 09 XI – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, kościoła katedralnego papieża, którą często określamy Matką i Głową wszystkich kościołów  miasta i świata.
  • W czwartek, 10 XI – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.
  • W piątek, 11 XI – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przeżywamy w naszej Ojczyźnie Święto Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli naszej społeczności, szkoły, poczty sztandarowe Strażaków i Górników. Po Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych i wspólne śpiewanie. Główna Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W tym dniu nie obowiązuje post.
  • W sobotę, 12 XI – wspomnienie św. Jozafata, biskupa.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane podczas zamawiania wypominków za zmarłych.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary składane dzisiaj do puszek na odnowienie krzyża na cmentarzu.