Z kalendarza liturgicznego:

  • poniedziałek, 15 XI – wspomnienie św. Alberta Wielkiego
  • środa, 17 XI – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
  • czwartek, 18 XI – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
  • sobota, 20 XI – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

Dzisiaj w niedzielę 14 listopada w każdej parafii w uroczysty sposób dokona się INAUGURACJA PARAFIALNEGO ETAPU DROGI SYNODALNEJ. Celem obecnego synodu jest pełna wiary i słuchania natchnień bożych refleksja nad naszą wspólną drogą w Kościele. Parafialnym koordynatorem drogi synodalnej w naszej parafii została wybrana pani Jadwiga Pieczonka. Znakiem synodu jest wizerunek Matki Bożej niosącej Ducha Świętego umieszczony w naszej parafii obok ambony. Dziś w gazetce kolejne zagadnienie do rozważenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Mszy Świętej i programie artystycznym przygotowanym z racji Święta Niepodległości.

W czwartek na 16.00 zapraszam na spotkanie z ks. Markiem Studenskim Wikariuszem Generalnym Diecezji Bielsko – Żywieckiej przedstawicieli Rady Parafialnej i Ekonomicznej.  W kończącym się roku św. Józefa zapraszamy na Mszę świętą przez Jego wstawiennictwo, którą będziemy sprawować w najbliższy piątek z racji
19 dnia tego miesiąca.

W piątek na Mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich wraz z rodzicami. Chcemy omówić uroczystość bierzmowania, która odbędzie się 1 grudnia.

Dzisiaj tradycyjna zbiórka na Księgę Fundacji. Ofiary  można składać do urny albo bezpośrednio na konto Księgi Fundacji: 24 1240 1170 1111 0010 0215 6526. Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy wyremontować 2 mieszkania w wieży kościoła. Jedno mieszkanie dwu pokojowe a drugie jednopokojowe, każde z własną łazienką, ale z wspólną kuchnią.  Chcemy, aby te mieszkania służyły mieszkańcom naszej parafii. W sytuacji pożaru, albo innego nieszczęścia (przemoc domowa, separacja, utrata możliwości utrzymania domu itp.) poszkodowani będą mogli przez pewien czas zamieszkać w tych mieszkaniach po zasięgnięciu opinii Rady Parafialnej. To duże przedsięwzięcie, ale nie chcemy, aby przestrzeń w wieży i nad plebanią pozostawała niewykorzystana skoro i tak ją utrzymujemy i ogrzewamy. Serdecznie dziękuję za bezinteresowną pracę pana Adama Sowy, Jerzego Pająka i Krzysztofa Rysia. Szczególne podziękowania dla pana Adama Gacha, który podjął się wykonania tego remontu. Dziękuję także panu Kazimierzowi Lubińskiemu za prace związane z hydrauliką.